Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Macie jakieś swoje ulubione #keto dania, co często robicie i da się je zrobić na maksa szybko?

Ode mnie mogę zaproponować świeży boczek, smażony na patelni podany z sosem anchovies - kaparowym
Czasem zamieniam świeży na wędzony dojrzewający.
Grunt by był chrypiący.
  • 16
@mitchumi:
500g mięsa mielonego
100g sera żółtego w kostce
1 duży brokuł
1 duża cebula
papryka słodka wędzona mielona
sól
pieprz
ewentualnie inne przyprawy
oliwa z oliwek

Wrzucam mięso na rozgrzaną patelnię i chwilę podsmażam. Potem dorzucam cebulę i drobno pokrojonego brokuła, żeby te różyczki były jak najmniejsze. Ogień zmniejszam i smażę pod przykryciem co jakiś czas mieszając. Kiedy już brokuł zmięknie ścieram ser, zwiększam ogień mieszam, przykrywam i jeszcze trochę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luk04330: normalnie smażony ser żółty. Ale mam też opcje na taki jak w sklepie ser smażony do smarowania

Ser żółty dobrej jakości, np sokół, wrzucam na patelnie i ciągle pilnując żeby się nie spalił przewracam az będzie Chrupki
Dodaje czasem np bekonu lekko podsmażonego na wierzch i pieczarki
Generalnie używam tego sera jako spodu do pizzy ;)
Pasuje z keczupem
brokuła odpuszczę, dam dużo scybulki i może szczypioru


@mitchumi: Smażona cebula nie jest zalecana w dużych ilościach na keto. Parę razy się z tym spotkałem, ale nie mogę teraz na szybko odnaleźć źródła, chyba w jakimś filmiku było. Mi np: bardzo podnosi cukier. Brokuł jednak jest lepszym pomysłem, jest bogaty w cenne mikroskładniki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pixtri: o tak
Największy problem to dostać w sklepie dobry antrykot. Tłusty i miękki. Zazwyczaj to jakieś mleczne krowy
Burgery hereford mają petarda w makro
@mitchumi: zapiekanka z kalafiora.

Robisz keto sos serowy:
Masło i serek śmietankowy rozpuszczasz, dodajesz śmietanę 30%. Mieszasz aż wyjdzie coś a'la beszamel i dodajesz ser - cheddar + mozzarella +parmezan.
Zalewasz tym kalafiora podzielonego na różyczki.
Na górę obowiązkowo boczek.
Wrzucasz tego kalafiora do piekarnika, na jakieś 40 minut i gotowe.

- sałatka BLT
Smażysz boczek na chrupko.
Sałata do miski.
Pomidorki koktajlowe kroisz na pół i wrzucasz do sałaty.
Na