Wpis z mikrobloga

Schudłem sporo kg i od niedawna zacząłem się również więcej ruszać tj. troszkę biegać, ogólnej gimnastyki itp. Dostałem od różowej taką opaskę co liczy kroki i spodobało mi się to, w apce wszystko ładnie widać zdobywa się odznaki i przynajmniej na krótką metę jest to dla mnie motywator, bo źle się czuję jak na koniec dnia mi się świeci, że nie wyrobiłem planu xD Mam jednak jedną zagwozdkę, bo osobiście wolę ćwiczyć krócej a częściej niż raz a dłużej. Proszę o udział w ankiecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chudnijzwykopem #mirkokoksy

Która z tych opcji jest efektywniejsza, najogólniej - "lepsza"?

  • Jeden trening 45 minut 57.1% (24)
  • Trzy treningi po 15 minut 19.0% (8)
  • Nie ma to znaczenia 23.8% (10)

Oddanych głosów: 42

  • 9
Żeby nie było, bo nie mogę zmienić ankiety - ja amator, może trening to za duże słowo, ale mam nadzijeę, że skumacie o co kaman ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z góry dzięki za jakies podpowiedzi :P
@Shagot: @Bulkanator8000: no właśnie napisałem w 1 komentarzu, nie mogę tej ankiety zmienić :/ Chodzi mi o takie ogólne, chyba rozgrzewkowe. Jakiś trucht, przysiady itp no taki trening, że mi puls do 140-150 dobija. Podkreślam, że ja się kompletnie na tym nie znam, po prostu chce trochę więcej się ruszać i zastanawiam się czy jest jakaś większa różnica pomiędzy 3x po 15 czy raz 45 min

edit: aerobowe - to
@evilonep: lepiej jeden dłuższy bo przez pierwsze 10 min spalamy wode i coś jeszcze dopiero potem wchodzimy na spalanie tłuszczu..
No i jak robisz mocny trening to robić go co drugi dzień bo ciało też potrzebuje czasu na odbudowę wskutek której powstaje ta porządana mięśniową...

Znajomy mi to tłumaczył ale zapomniałem..
@Quassar: Nie słuchaj porad tego znajomego. Pewnie chodziło mu o glikogen. Tłuszcz nie ma stopera, nie odlicza czasu kiedy zacznie się palic.

Aeroby możesz robić codziennie, trening siłowy w gruncie rzeczy tez w zależności od planu.

@evilonep: Nie ma znaczenia. Ćwicz jak Ci wygodnie. Kroki to mocno niedoceniona forma budowania deficytu - nie obciazasz CUN, a przy okazji spalasz kalorie.
@AVOIDME: dzięki za odpowiedź. Wiem, że trochę chaotycznie ten wpis napisałem z nieprecyzyjnym pytaniem w ankiecie, ale to pytanie pojawiło mi się zaraz po 15 minutach intensywnych ćwiczeń, a że dalej mi się już nie chciało to urodziło się pytanie czy takie 3x po 15 min też będzie ok :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@evilonep: jeśli te 15 minut to tabata albo pochodne, to pewnie sumarycznie spalisz więcej niż przy jednym treningu siłowym.
Ćwicz jak ci wygodnie, wydolnościowo bardzo szybko się poprawisz robiąc takie treningi.
Najważniejsze żebyś się nie kontuzjował, bo to ci wszystko zepsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)