Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam pytanie. Obecnie 25lvl, praca 100% zdalna za dobre pieniądze (IT), mieszkam na wsi pośrodku niczego z rodzicami w dużym domu jednorodzinnym. I kurde źle się tutaj czuję. Żadnych znajomych, żadnych chłopaków do umawiania się, w promieniu ~15km nie ma nikogo w moim wieku. Zastanawiałem się nad przeprowadzką na przemieścia Warszawy. Mam tam kilku znajomych i przyjaciela. Rodzina mówi, że to głupi pomysł, bo teraz nic za nic nie płacę, a po przeprowadzce będę musiał wydać 30% zarobków na czynsz + 10-20% na resztę (jedzenie, paliwo etc.), ale jestem pewien, że dużo lepiej bym się tam czuł i nie marnował tak życia jak teraz to robię. Przeprowadzilibyście się czy oszczędzalibyście i zostalibyście mieszkać z rodzicami?

#pytanie #przegryw #warszawa

Żyć z rodzicami w małej wsi po środku niczego czy wyprowadzka do miasta wydając 50% pensji?

  • Żyć z rodzicami #foreveralone, oszczędzać 100% 27.6% (35)
  • Wyprowadzka do miasta, oszczędzać 50% 72.4% (92)

Oddanych głosów: 127

  • 10
@tamtengosc29 chłopaków do umawiania ?

-Synek jaka Warszawa, może Ty na księdza idź ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A na poważnie to tak, kiedyś powinieneś się wyprowadzić bo zarabia się pieniądze by móc je jakoś konsumować a nie żyć z rodzicami którzy wszystko zapewnia jak jakiś NEET.

Pytanie jakie masz plany mieszkaniowe i czy przeprowadzka nie spowoduje tego że zbieranie na wkład własny będzie trwało zbyt długo -
@tamtengosc29: jak Cię stać żeby kupić mieszkanie to wyjedź, ale znajdź sobie jakieś rzeczy do robienia. Wcale tak nie jest że wyjedziesz do dużego miasta i od razu super. Koledzy i koleżanki mają swoje życie i też czasami można się spotykać raz na miesiąc. To tyle co bys mógł sobie pojeździć na weekend do dużego miasta. A jak pracujesz 100% zdalnie to najlpiej spędzić sobie np 2 tygodnie w wawie, 2