Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest tu ktoś kto mieszka w #rosja albo ma tam kogoś bliskiego?
Serio, poczytał bym jak tam teraz faktycznie jest, jak ludzie żyją, co mówią i sądzą o #wojna na #ukraina

Ale jakaś weryfikacja koniecznie
  • 13
@mitchumi weryfikacja średnia, nie będę wrzucać screenów, ale wrzucę Ci kilka wypowiedzi moich członków rodziny.

Ciocia, ok. 60 lat, lekarz na emeryturze z Woroneża, milionowe miasto w zachodniej części Rosji. Wiadomość z 25.02., nie chce mi się tłumaczyć, więc już na własną rękę musisz ( ͡° ʖ̯ ͡°):

Доброе утро)) И так продолжим нашу дискуссию) Россия ведёт боевые действия не против украинского народа, а против руководства Украины, которое
@mitchumi: na wykopie też masz pełno lewych kont :)

Skalę problemu ruskich trolli zrozumiałem, gdy krótko po inwazji na grupie facebook mojego lokalnego klubu uaktywnił się gość dodany do niej rok wcześniej. Po wykazaniu, że jest lewym kontem bez aktywności na grupie, z fejkową aktywnością konta ogólnie i po kulminacyjnym punkcie, w którym nie udało się go powiązać z jakąkolwiek osobą fizycznie przychodzącą na strzelnicę błyskawicznie się skasował. To było fajne
@mitchumi jeszcze jako bonus łap wiadomość od mojego byłego szefa, Rosjanina, z bardzo dużego rosyjskiego miasta, ktory zwiedzil pół świata, jest jakoś zaraz po 40. Wypowiedź z samego początku wojny:

привет! Я в ужасе и шоке от происходящего! Провал дипломатии! Не знаю был другой выход или нет, потому что сша долго и сильно провоцировали россию. Но то что сейчас происходит, это страшный сон и я не понимаю какая цель у Путина

нельзя