Wpis z mikrobloga

Siema, mam jeszcze pytanie dotyczące rozwoju (wzrost, budowa mięśni, zmiany hormonalne), od lat chorowałem na przewlekłe lęki i stres, ostatnio przestałem to odczuwać i ciekawi mnie to czy mogło to blokować takie rzeczy jak rozwój fizyczny oraz hormonalny w moim ciele, mam 25lvl, a wygladam dość młodo więc uważam, że moje dojrzewanie jest lekko opóźnione, metabolizm też bo nie mogę kompletnie przytyć, nieważne co bym jadł kilogramów nie przybywa. Czytałem o tym ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi czy badań które jasno odpowiadają na pytanie. Dzięki z góry za odpowiedzi!

#silownia #zdrowiezdrowie #mirkokoksy #rozwojosobisty #sportsport
  • 21
@Th3gBoy: Tak, przewlekły stres ma wpływ na hormony, jakie? To zależy od przypadku, niemniej jednak i tak spoko, że nie skończyłeś z syndromem Cushinga. Dobrze zaplanowany trening i dieta to chyba jedno z lepszych rzeczy jakie możesz zrobić dla swojego ciała. Nie ma czegoś takiego, że człowiek nie może przytyć. Jeśli jesz odpowiednią ilość kalorii to przytyjesz. Problem zwykle tkwi w innych rzeczach, np w tym że komuś się wydaje że
@robneox Nie chodzi mi o specjalistyczne porady. Pytanie czy przewlekly stres wpływa na rozwój to zaspokojenie mojej ciekawości, cokolwiek bym nie przeczytał tutaj to przecież nie zaszkodzi mojemu zdrowiu
@robneox: jak masz dawać takie rady, to lepiej nic nie pisz xD
OP pyta się o takie rzeczy, które pierwszy lepszy lekarz oleje ciepłym moczem. Co mu powie? Że jest zdrowy/chory i ewentualnie zleci badania krwi.
@Th3gBoy: tak jak wyżej, zaburzenia psychiczne mogą w czasie przejawiać się różnymi problemami somatycznymi, w tym burdelem w hormonach, ale jak u Ciebie, to trzeba zrobić dosyć szeroka diagnostykę. Pytanie, czy się opłaca jest
@Th3gBoy nie wydaje mi się byś był wyjątkiem łamiącym prawo termodynamiki więc nie może a na pewno tak było - jesli sugerujesz się kalkulatorami z internetu to nie traktuj ich zbyt poważnie, możesz potrzebować nawet 500kcal więcej niż inny człowiek prowadząc identyczny tryb życia, zostaje jedynie metoda prób i błędów
@Th3gBoy: Kortyzol obniża poziom teścia z tego co wiem, więc na logikę wydaje się, że jak najbardziej może mieć wpływ na takie rzeczy, szczególnie jeśli dotyczy to okresu dojrzewania
@Th3gBoy: Tego nie wiem. Myślę, że w jakiś sposób możnaby zadziałać, skoro nawet kobiety biorące teścia potrafią stać się bardzo męskie.

Chyba jedyne wyjście to skonsultować się z endokrynologiem. Nie wiem jednak, czy w jego oczach jest to stan patologiczny, który warto jakoś skorygować hormonami, jeżeli na tą chwilę normy okażą się być zachowane...¯\_(ツ)_/¯