Wpis z mikrobloga

Materiał TV Republiki o Owsiaku:

http://youtu.be/S1tDRkrg9-M

Miałem duży ubaw z 4 minut tego bełkotu i jeszcze większy z prawicowej gimbazy, która rozsyła ten link jako dowód na coś. Materiał pełen fałszu. Prawicowa dziennikarzyna, która wygłasza te mądrości doskonale o tym wie, że kłamie, skoro nie stawia konkretnych zarzutów, a bawi się z retoryką (''wszystko wskazuje na to'', ''być może'', zmiana tematu za uciśnione niezależne media etp. chwyty).

Dlaczego dziennikarz nie ma odwagi nazywać rzeczy po imieniu? Ponieważ gdyby powiedział wprost, że z pieniędzy WOŚP finansowane są prywatne interesy J. Owsiaka, zostałby zapewne przez niego oskarżony o zniesławienie i odszczekiwałby swoje dyrdymały (bo dowodów na ich potwierdzenie nie ma) na antenie ''niezależnej'' telewizji.

Jak dziennikarzyna podsumował:

Wrzucając więc do puszki ciężko zarobione złote trzeba pamiętać, że nie każdy grosz zostanie przeznaczony na leczenie dzieci, a część środków, wprost lub przez sieć zależności, może trafić na dofinansowanie takiej imprezy (w tle zdjęcia z demoralizującego Woodstocku) albo takiego komercyjnego ośrodka (zdjęcia ośrodka Szadowo-Młyn).


Jak to może? Przez cztery minuty dziennikarz robił wodę z mózgu odbiorcom przedstawiając między innymi sprawozdania finansowe, a na końcu stwierdza, że tak właściwie to nie wie, czy z pieniędzy WOŚP są utrzymywane Woodstocki i firmy Owsiaka? Albo mamy dowody i opisujemy dany proceder, albo zabawiamy się w gdybanie.

Tak mocno TV Republika szczeka na TVN, a w rzeczywistości ten sam poziom rzetelności dziennikarskiej.

#wosp #wielkaorkiestraswiatecznejpomocy #owsiak #tvrepublika #niepokorni #prawica
  • 5
Albo mamy dowody i opisujemy dany proceder, albo zabawiamy się w gdybanie.


@Luka_Wars: może po prostu celują w grupę docelową której podoba się taki sposób przekazywania informacji.


i nie martwiłbym się na twoim miejscu, widziałem że niezależna powołała do życia jakąś fundację do bronienia uciśnionych blogerów i mediów, jeszcze parę lat i zatrudnią jakiegoś studenciaka pierwszego roku z prawa - wtedy będą lepsze afery
@ntskj:

Może po prostu celują w grupę docelową której podoba się taki sposób przekazywania informacji.


Zapewne tak, ale myślę, że i ideologia tu odgrywa sporą rolę - niby dziennikarze niezależni, ale są mocno zapatrzeni w jeden model rozumowania i nie przyjmują żadnych argumentów do siebie.

I nie martwiłbym się na twoim miejscu, widziałem że niezależna powołała do życia jakąś fundację do bronienia uciśnionych blogerów i mediów, jeszcze parę lat i zatrudnią
@ntskj: No wiesz, ale Komisji przeciwko ateizacji Polski nic nie przebije^^

Swoją drogą a propos fundacji i retoryki z reportażu wyżej - ''Wrzucając więc do puszki ciężko zarobione złote trzeba pamiętać, że nie każdy grosz zostanie przeznaczony na obronę niepokornych, a część środków, wprost lub przez sieć zależności, może trafić na dofinansowanie nowych samochodów T. Kaczmarka i usług seksualnych posłów Solidarnej Polski''.