Wpis z mikrobloga

@Janusz_z_Galilei: Takie rzeczy jak animacja maksymalizacji okien itp., są idealnie płynne.

Zacinanie animacji jest np. przy otwieraniu nowej karty w Nautilusie, zaznaczanie pliku/folderu jest z wyraźnym opóźnieniem.

Najgorsze: scrollowanie folderu jest z opóźnieniem i pokazem slajdów. Z 3 sekundy zanim się przewinie o dwa wiersze plików.

Najłatwiej byłoby użycie starego Nautilusa, ale nie potrafię znaleźć. z downgrade nie działa bo jakichś zależności nie ma.
(np. Gedit z normalnym przyciskiem Otwórz udało
@look997: Czyżby Nvidia? Jak tak to spróbuj uruchomić Nautilusa z terminala komendą "GSK_RENDERER=cairo nautilus", tylko wcześniej wpisz komendę "killall nautilus", która ubije wszystkie uruchomione instancje Nautilusa, bo z jakiegoś powodu nawet po zamknięciu wszystkich okien proces dalej chodzi. Jak już uruchomisz to naciśnij Control+Shift+D, wyskoczy ci inspektor, gdzie w zakładce Globalne (Global) będziesz mógł sprawdzić jakiego renderera używa. Przy "GSK Renderer" (nie wiem jak po polsku to jest bo mam system
@nostalgiwolf: w dowolnej dystrybucji linuxa można używać dowolengo środowiska, w nim dowolnego menadźera wyswietlania, dowolnego menadżera okien oraz dowolnych elementów sterujących oknami. w różnych kombinacjach zamiennie. Oczywiście nie do końca radzę tak robić...no chyba że ktoś wie co robi. nvidia może stwarzać kłopoty ale to nie jest do ogarnięcia. można wymusć sposób rysowania okna na przykład. akutat w compiz robi się to łatwo. w każdym razie jeśli sprzęt oraz wm obsługuje
wojciet - @nostalgiwolf: w dowolnej dystrybucji linuxa można używać dowolengo środowi...

źródło: comment_1668776566EGNSpTgup1bHEBxHwYeZFL.jpg

Pobierz
w dowolnej dystrybucji linuxa można używać dowolengo środowiska, w nim dowolnego menadźera wyswietlania,


@wojciet: No właśnie nie, nie można, twoje informacje są przestarzałe. Obecnie część środowisk jest dość mocno zintegrowana ze swoimi menedżerami okien, a część nawet wręcz jest bardzo rozbudowaną wtyczką na nie. Tak było z Unity, które było wtyczką do Compiza, tak jest z GNOME, które jest wtyczką do Muttera. Podobną architekturę mają też takie środowiska jak Cinnamon czy
@nostalgiwolf: możliwe. informacji to żadnych nie posiadam bo nigdy nieczego na temat linuxa w internecie nie czytam. to samo w kwestii dystrybucji. system mi starcza na wiele lat i komputerów bo leniwy jestem i nie chce mi się instalować:( Osobiście nie wyobrażam sobie żeby mi cokolwiek nie działało, ba nie mogę sobie na to pozwolić. Niestety od połowy lat 90tych, odkąd linuxa używam nabrałem głupich nawyków i używam pakietów pochodzącyh z
wojciet - @nostalgiwolf: możliwe. informacji to żadnych nie posiadam bo nigdy nieczeg...

źródło: comment_1668812695NemrANP79RNRtxt43LyKEU.jpg

Pobierz
A sprawdziłeś w inspektorze czy jest Cairo?


@nostalgiwolf: Teraz sprawdziłem, i jest Cairo domyślnie.

To chyba nic nie zmienia, ale używam Cinnamon, ale aplikacji GNOME. Bo widzę dyskusję o środowiskach.

Pewnie najłatwiej, zdobyć skądś starego Nautilusa.
(poprzez downgrade nie działa, już pisałem, bo zależności)
@wojciet: Uwielbiam Client-side Decoration, ogólnie minimalizm, prostotę, minimalną ilość pasków, przycisków, marginesów... Poza tym sidebar jest paskudny w Nemo. Jakieś inne rzeczy też były problemem, ale nie pamiętam co dokładnie.
@wojciet: Można i tak.

@look997: Przeczytałem gdzieś, że nowy renderer GTK4 (w najnowszej aktualizacji przepisali na niego Nautilusa) sprawia problemy na niektórych kartach (m.in. Nvidia) i po powrocie do Cairo się naprawia. Nie wiem więc co dalej poradzić. Najlepiej zgłoś błąd, w międzyczasie możesz skompilować starszą wersję Nautilusa czy zainstalować go z jakiegoś Flatpaka może.