Wpis z mikrobloga

Właśnie stwierdziłam, że moje żelazko jest najlepsze z dotychczasowych i dokładnie w tym momencie zaczęło przeciekać (woda leci w czasie parowania). Idealnie, akurat wyprasowane ciuchy potrzebne na rano ;) #prasujzwykopem
Edit: ma ktoś podobne doświadczenie, co domowym sposobem mogę zrobić? #zelazko #elektronika
  • 5
@NaczelnyAgnostyk: ta, i trzynasty dzisiaj ;) a poważnie, wyłączyłam żelazko, odczekam i spróbuję ponownie, ale coś się ewidentnie popsuło, a ubrania potrzebne. W najgorszym przypadku będę próbowała suszarką jakoś je ogarnąć.
@justypl: Woda gotowana z kwaskiem cytrynowym. Zagotuj wodę. Dodaj kwasku. Odczekaj aż ostygnie ale będzie gorąca. Wlej do żelazka, ustaw żelazko na pełne grzanie. Wsciskaj przycisk wyrzutu pary aż przestanie wypadać kamień.
Nie ma za co.
@clas: nie uwierzysz, ale pomogło niczym w IT, wyłączyć i włączyć ;) Co do kamienia, to dbam o nie, nie zostawiam wody itp. dlatego tym bardziej zdziwiłam się tą awarią. Jutro sprawdzę instrukcję. Co nie zmienia faktu, że opcja z kwaskiem jest super rozwiązaniem począwszy od czajnika, do toalety. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@clas: nie uwierzysz, ale pomogło niczym w IT, wyłączyć i włączyć ;) Co do kamienia, to dbam o nie, nie zostawiam wody itp. dlatego tym bardziej zdziwiłam się tą awarią. Jutro sprawdzę instrukcję. Co nie zmienia faktu, że opcja z kwaskiem jest super rozwiązaniem począwszy od czajnika, do toalety. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@justypl: Uwierzę bo mogło się udrożnić na chwile samym wyrzutem pary. Jeśli nie