Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, postanowiłem wraz z narzeczoną sprawdzić co to ten cały on inkluzing. ( ͡ ͜ʖ ͡) Planujemy podróż poślubną. Chciałbym Was spytać gdzie warto pojechać. Jesteśmy otwarci na nowe miejsca, niekoniecznie na najpopularniejsze. Bliżej natury niż miast.
Wytyczne:
Europa
10 tys budżet
Wyjazd pod koniec maja
Czas wypoczynku 2 tyg

Proszę o pomoc i pomysły od ludzi którzy mają większe doświadczenie w #podroze bo dla mnie to będzie pierwszy taki wyjazd i bardzo ważny ze względu na okoliczności.
#pytaniedoeksperta
#eurotrip
#pomocy
#europa
#honeymoon
#milosc
  • 17
@Prezes92: korzystniej wyjdzie ci kupno lotów samemu + rezerwacja hotelu przez booking, możesz wybrać taki z all inclusive jeśli chcesz. Zasada taka, że najpierw szukasz lotów w dobrej cenie, później patrzysz na noclegi, jak się spina to rezerwujesz dwie rzeczy. Często znajdziesz gotowce na stronach typu fly4free (podrzucają info o datach i cenach lotów + propozycja hotelu), loter, lastminuter. Jak nic nie ma od nich to możesz szukać w wyszukiwarkach typu
@Prezes92: za te 10k na dwójkę jesteście tak naprawdę w stanie polecieć na drugi koniec świata do jakiegoś fajnego hotelu z wyżywieniem w cenie, a jeśli biura kasują więcej za wymienione przeze mnie miejsca, no to mówi samo przez siebie. Przykładowo "głupim" wizzairem da się teraz dolecieć z Katowic na Malediwy z jedną przesiadką za 1300 zł za osobę :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fotograf_warszawiak: faktycznie, Toskania może być ciekawym wyborem. Toskania, w tym Florencja, Siena, San Gimingano i jeszcze wiele innych klimatycznych miejscówek. Piękne widoki, dużo winiarni, ogólnie super klimat. No i na deser Cinque Terre.
@markos610: zamiast zobaczyć wszystko na raz, lepiej skupić się na jakiejś części Toskanii. Bo inaczej spędzicie cały czas w samochodzie. Florencja to jest na osobny wyjazd, warto tam poszwędać się chociaż dwa dni. Pize można zaliczyć rano przed Cinque Terre. W okolicy warto wstąpić do Lukka, będącego pięknym i klimatycznym miastem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
My polecieliśmy samolotem i część tras robiliśmy pociągami, mają dobrze wszystko skomunikowane. No ale jak się chce zwiedzić mniejsze miejscowości, to dobrze wypożyczyc auto, my wzięliśmy na parę dni.