Wpis z mikrobloga

Psychologiem nie jestem ale pewne objawy da się od razu zauważyć i mam wrażenie, że Mateusz może posiadać osobowość paranoiczną. Taka osoba wszędzie widzi spisek, ma bardzo ograniczone zaufanie do ludzi, nadmiernie reaguje na odrzucenie bądź niepowodzenie. Wszystkie te oznaki pasują do niego, biorąc pod uwagę jak bardzo dociekał jaki dziewczyny mają do niego stosunek na randkach, za dużo analizował, sprawa ze screenami też wydaje się być mocno na wyrost. Życie z taką osoba może być bardzo ciężkie, bo zwykłe wyjście dziewczyny na miasto może u takiego Mateusza zapalić czerwoną lampkę, że może wyszła do innego faceta. Raz jeszcze zaznaczę, nie chcę mu wciskać żadnych zaburzeń, jedynie wskazuję, że jest mnóstwo oznak, które pozwalają na taką teorię.
#rolnikszukazony
  • 5
@Nekros97: tez tak mysle. nie przypisywalbym mu jakichs nikczemnych cech osobowosci. po prostu ma problem ze soba i w tej chwili sam jest sobie najwiekszym wrogiem.

mysle, ze nikt u niego nie mial zlych intencji, ani on ani dziewczyny. jednak Mati jest tak niezreczny i slabo komunikatywny, ze dla samego rozluznienia sytuacji dziewczyny mogly z niego cisnac beke. a to tylko jeszcze bardziej nakrecilo jego hiperczujnosc i brak pewnosci siebie.

w
@Nekros97: wystraczy że był odrzucony przez grupę w podbazie albo gimbazie. Do tego jakieś kompleksy, brak znajomych i społecznych skilli, a wtedy każdy śmiech sprawia, że taki Dahmer myśli, że to beka z niego. Albo kiedy go nie ma w pokoju to jest pewien, że jest negatywnie obgadywany. Stąd łatwość tworzenia spisków i koło się zamyka. Nie nawiąże nowych znajomości, a jak nawiąże to myśli, że z niego zaraz szydzą.