Wpis z mikrobloga

Jaka obudowa?

Składam znajomemu pcta dla syna tzn szukam okazji i zamawiam a skakać będą sami. Jest już cpu + chłodzenie, gpu, ram, mobo i psu - został dysk i obudowa. Chce z ledami i to na froncie - wybrał sobie Kolink Observatory ale doradziłem bo ani kontroli nad led ani prędkością wentyli czyli ciągle będą świecić i chodzić na 100%. Sam spojrzałem na Phanteksa P400A DRGB ale z tego co rozumiem zwykły ma kontroler wentylatorów a rgb kontroler led zamiast prędkości xD
Polecicie coś żeby miało te podwójna kontrole i nie było chińskim shitem mimo że trochę tak ma wyglądać.. Może być kilka modeli i zobaczymy co się trafi taniej w tym tyg
Przy okazji zapytam bo wypadłem z gry kilka lat temu i nie wiem czy teraz płyty główne mają takie kontrolery? Kiedyś miałem wypasny zasilacz bq! Do którego podpinało się wentyle z obudowy i on sterował ich napięciem/obrotami w zależności od obciążenia. Teraz płyta to zrobi tak jak z tymi od chłodzenia procesora czy nie?

Kupione są:
AMD Ryzen 5 5600 686
Gigabyte B550 Aorus Elite V2 599
G.Skill Ripjaws V 2x8GB 3600MHz CL18 289
SilentiumPC Grandis 3 Evo ARGB 99
PowerColor RX 6700 XT Fighter 12GB 1999
Corsair RM650x 650W 299

Jakieś sugestie co do działania czy ustawień? Bios muszą aktualizować? Wiem że będzie głośno ale mam nadzieję że w trakcie gryz a w idlu będzie znośne to chłodzenie jedno i drugie

#komputery #pc #obudowa
#pcmasterrace
  • 3