Wpis z mikrobloga

Czaicie, że są ludzie którzy piszą w internecie antykapitalistyczne bzdury? xD Wchodzą w internet z ajfona, w tle na 50 calowym TV w tle leci jakiś serial na Netflixie, niczego im nie brakuje dzięki kapitalizmowi, nie są głodni, mieszkają w ciepłym domu, w sklepach pełne półki, mają różne wygody i przyjemności które zapewnia im kapitalizm, dostępna praca dla każdego kto ma minimum chęci a oni z urojeniami, że #!$%@?ć kapitalizm xDDDDD

#politka #4konserwy
SerTrapistow - Czaicie, że są ludzie którzy piszą w internecie antykapitalistyczne bz...

źródło: comment_1668478773DEQS3chnPSprGRucXiIHrx.jpg

Pobierz
  • 205
@SerTrapistow: Nie zdają sobie sprawy, że żeby socjalizm mógł zaistnieć to najpierw musi istnieć kapitalizm xD

Socjalizm nigdy nie naradzał się z niczego. Zawsze to bół ustrój żerujący na kapitaliźmie. W XIX w. ta ideologia powstała na bazie kapitalistycznego wyzysku. Tak, wtedy był wyzysk. Ale i tak ludzie ciągnęli do miast, bo mając wybór albo gnić z głodu na prowincji albo dać się wyzyskiwać w mieście i żyć jako tako to
@StdPtr: Prywatna opiekę zdrowotna która zapewnia mi pracodawca, 10 nadwymiarowych płatnych dni wolnych i wyjscie z pracy o dowolnej porze jeśli robota hest zrobiona tez zawdzięczam socjalizmowi? Myślałem ze kompetencjom i własnej wartości na rynku pracy :/
@SerTrapistow: największymi aktywistami są młodzi z wielkich miast, gdzie ojciec i matka zapewnili mu wszystko swoją ciężką pracą a oni się wkurzyli na system bo pracodawca zaproponował im 3tys zł na rękę bo nic nie potrafili konkretnego. Młodzi przyzwyczajeni do bogatego życia na koszt rodziców chcą tego samego od państwa.
@SerTrapistow: ja nie wiem jaki system jest lepszy ale mnie system w którym 19444961464dzi ma większość majątku nie satysfakcjonuje i moim zdaniem warto coś wymyślić lepszego


@xdTM: może zamiast wymyślać jak odebrać kasę najbogatszym, może pomyśl nad biznesem dzięki któremu sam odbierzesz kasę najbogatszym? Ile regulacji państwowych potrzebowaliśmy żeby zasilić portfele akcjonariuszy Twittera pieniędzmi muska?
@StdPtr: Dostałeś 48 plusów, a nikt nie raczył sprawdzić tej bzdury chociażby w sieci.

Nie, panie kolego. 5dniowy tydzień pracy zaczął się od Forda - tego od samochodów - który wraz z resztą zarządu kapnęli się, że dzięki 5dniowemu tygodniowi pracy pracownicy są bardziej wydajni, niż #!$%@?ąc przez 6 czy 7 dni. Dodatkowym motywem było to, że pracownicy mając wolne - wydają więcej kasy, więc napędzają rynek (mogą kupić np. samochody,
@SerTrapistow: Uważaj, bo jeszcze dojdziesz do momentu, w którym zorientujesz się, że przytłaczająca większość ludzi, którzy kapitalizm krytykują to nie socjaliści, tylko socjaldemokraci, a czasem nawet i ordoliberałowie, a tu już zaczynaj się schody, bo wtedy trudno jest bić w chochoła pod tytułem "znajdźcie mi jakąś firmę której wynalazki poprawiły życie powstałą w państwie socjalistycznym", bo nikt temu nie zaprzeczy.
@SerTrapistow różnicą jest taka, że nie rozumiecie odcieni szarości. Na ogół te stwrbuniowe socjalistyczne hipsterki są z USA i dla nich socjalizmem jest Dania, Szwecja czy inna Norwegia. Tylko skrajny element jest typowo komunistyczny i ten element żyje na skłotach razem z tymi hailującymi skinheadami nazistowskimi z prawicy.
W Europie takich zakochanych w komunizmie, których stać na ajfona nie ma aż tak wielu, a na bank nie są tak wokalni. To tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ulyssos:
porównywanie jabłek i pomarańczy. W chinach normą jest jeden dzień wolnego w tygodniu (a często i w miesiącu). W szwalniach standardem jest pracowanie po 14h dziennie. Polacy naprawdę mają względnie dobrze w kontraście do biednych azjatów.

No tak. Lepiej niech pracują w polu, a nie w fabryce i umierają z głodu masowo.

Niezły poziom empatii.
ja nie wiem jaki system jest lepszy ale mnie system w którym 1% ludzi ma większość majątku nie satysfakcjonuje i moim zdaniem warto coś wymyślić lepszego


@xdTM: No tylko że póki co nikt nie zaproponował nic lepszego, lewica proponuje opodatkowanie korporacji i milionerów co w teorii jeszcze może mieć jakiś sens, ale potem w praktyce wychodzi na to że chcą dojeżdżać ludzi którzy zarabiają trochę powyżej średniej krajowej bo to już
Xuzoun - > ja nie wiem jaki system jest lepszy ale mnie system w którym 1% ludzi ma w...

źródło: comment_16685007906SP0RqW6VQy520hq6LWpgN.jpg

Pobierz
mnie system w którym 1% ludzi ma większość majątku nie satysfakcjonuje i moim zdaniem warto coś wymyślić lepszego


@xdTM: @SerTrapistow: może dlatego, że ten 1% pracuje ciężej niż reszta? Nie ma dwóch takich samych ludzi, takich samych pracowników. Najbogatsi ludzie to z reguły ci którzy zmienili świat, oprócz ropiarzy itd. Ale to mała cena za tak fajny system.