Wpis z mikrobloga

Jeśli jestem na ryczałcie 12% to na ile powinienem wystawić fakturę do klienta żebym nie był stratny jeśli mam taką sytuację jak niżej:
1) Koszt Pracownik - 20 000 PLN netto (on wystawia fakturę na tyle do mnie)
2) Koszt Pracownik 2 - 5 000 PLN netto (umowa o dzieło - tyle do zapłaty dla niego)
3) Koszt Ja - 10 000 PLN netto

Ile doliczyć do pkt 1 i 2 - aby nie stracić na Pracownikach, biorąc pod uwagę, że nie odliczę kosztów oraz biorąc pod uwagę, że mogę wskoczyć w wyższy próg składek społecznych? Różnica między składką 560zł a 1008zł to 5376zł w skali roku.
Czy są jeszcze jakieś koszty, które powinienem uwzględnić z tego powodu?

#programista15k #ksiegowosc
  • 9
@zibizz1: Jako Twój klient wolałbym zapłacić Twojemu pracownikowi bezpośrednio te 20k(szczegolnie ze to wygodnie na fakturce) niż przelać Tobie 22727 żebyś od tego zapłacił 12% i przelał dalej
no właśnie ale przecież to biznesowo jest słabe. A jak robią software housy? biorąc koszt pracownik x2 do Klienta.


@c28233ade3e037a17b0540d9c670b1ed: strasznie jestes glupi kolego, ryczalt ma sens tylko przy niskich kosztach a u ciebie koszty to ponad 70%. Zaden software house nie siedzi na ryczalcie xd

Jak chcesz wystawiac jedna fakture i zostac na ryczalcie to zrob spolke jawna z tymi ludzmi, udzialy 57/14/29. Wtedy kazdy ze wspolnikow rozlicza sie osobno