Wpis z mikrobloga

Witam, proszę o info osoby poruszające się na codzień e90 320i (150km, n46b20) jakie macie srednie spalanie i na ile km (w mieście i na trasie) starcza wam pelny bak "zalany pod korek"
#bmw
  • 7
@Laspsrky: to bardzo zależy od tego jak jeździsz i co masz #!$%@? w aucie. Jeden powie że ma ciężką nogę i spalanie 10L a tak naprawdę nie przekroczył nigdy 3k obrotów i 50km/h, drugi też mówi że ma ciężką nogę a spalania ma 22L bo jeździ non stop na odcinie, a trzeci ma #!$%@? termostat przepływkę odmę czujnik wałka czujnik temp i spalania ma 30L. Ogólnie praktycznie każda starsza beemka w
To że ktoś kupuje stare auto to znaczy że ma już sie nie martwić spalaniem i pakować całą wypłatę w paliwo?


@sha128: jeżeli różnicę robi mu czy auto pali 12 czy 15l /100 to z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że po prostu nie będzie go stać na utrzymanie starego bmw...
@sha128: ludzie mają różne priorytety, wg mnie lepiej ustawić sobie wszystko tak aby nie martwic się czy starczy do pierwszego z powodu tego, że walnął rozrząd, czy jakaś pompa i trzeba wyłożyć na naprawę, czy że ostatnio jak jechałeś do pracy to szybciej ruszyłeś i obroty skoczyły do 4k i auto spaliło więcej niż zakładałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanawiało mnie ile na trasie spali bo jechałem do Niemiec 1200km i chciałem sobie rozplanować drogę, postoje na tanowanie itp.
Dla osób poszukujących odpowiedzi:
- miasto 12.4l korek w "godziny szczytu"
-cykl mieszany 9.5l (kilka świateł i jeden maly korek)
- trasa 8.3l średnia prędkość 150kmh
-bak paliwa na autostradzie starcza na około 740km - jazda w miarę spokojna