Wpis z mikrobloga

Mnie swoją drogą trochę przeraża że jakiekolwiek oficjalne oświadczenia naszego rządu i ogólnie jakąkolwiek decyzyjność tak długo zajmuje? Na moje to od razu przestrzeń powietrzna w rejonie powinna zostać zamknięta, postawiona w stan gotowości jakąś obrona i jednostki plot? Przecież to jest obraz państwa z kartonu i ruskie widzą że jakby nagle wlecieli na terytorium Polski czymkolwiek, to reakcja następuje po paru godzinach dopiero oO

#wojna
  • 13
@frnk: ale przestrzeń powietrzna nie została zamknięta, a minęło już ile - 5godzin? To nie daje możliwości jakiegokolwiek sensownego działania armii - nikt normalny nie wystrzeli pocisków przechwytujących kiedy istnieje ryzyko że naprowadzą się na cel cywilny?
@predek13: Pytanie, czy to rzeczywiście były ruskie rakiety, a nie np. ukraińska obrona p-lot. Powściągliwość Pentagonu raczej nie pozwala wyciągać pochopnych wniosków.
@Arrival: nie, ale mam wrażenie że to trwa za długo i w przypadku rzeczywistego ataku byłoby tak samo. Żadnego rcb, ludność pozostawiona sama siebie i armia bez decyzyjności i ustalenia im czystego pola działań :p