Wpis z mikrobloga

#gielda #ekonomia #gospodarka #kryzys #finanse #ciekawostki #amisze

W sumie fajnie być takim Amishem.
Odcięty od cywilizacji, nieskalany konsumpcjonizmem czy spekulacją, samowystarczalny w zasadzie.
Przyzwyczajony do lamp naftowych i spania w zimie w kożuchu. Jedzenie ma własne. Miastowym się sprzeda troche upraw jako PREMIUM i się kupuje niezbędne surowce.
Kryzys energetyczny? Panie a co to?
Kryzys nieruchomości? Panie a co to, właśnie lecim Jaremie zbudować chałupe bo mu się dziecko urodziło.
Bezrobocie? A co to? albo pracujesz produktywnie albo wypad ze społeczności.
Jak kto chory to się zapłaci miastowym za medyka, w jajkach i w nabiale premium eko.

Amishe unikają elektroniki i mechaniki oraz sztucznego światła. Ich mózgi nie sa przestymulowane
W sumie chętnie bym się na taki obóz/agrowczasy wybrał, na miesiąc dołączyć do takiej społeczności.

Co na to mirko?
wuwuzela1 - #gielda #ekonomia #gospodarka #kryzys #finanse #ciekawostki #amisze 

W...
  • 5
@ToiletCleaner0: nudne w jakim kontekście? Oparte o życie społeczności, ich problemów, pracy produktywnej na rzecz tej społeczności, o relacje. A bo gier nie ma na compa i mirko to nudne? Za to masz satysfakcje, że coś tworzysz własnymi rękami. Rodzina, społeczność, praca, relacje, co Ci więcej potrzeba człowiek ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rodzina, społeczność, praca, relacje


@wuwuzela1: Czyli dokładnie to co mamy dzisiaj, tylko ze znacznie węższym kręgiem potencjalnych zainteresowań/hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam wole mieć ten dostęp do elektroniki, dzięki której mam bezpośredni dostęp do informacji ze świata, gigantycznej bazy wiedzy i rozrywki.
węższym kręgiem potencjalnych zainteresowań/hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ToiletCleaner0: ze znacznie węższym kręgiem czynników patologizujących mentalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rozrywki.


@ToiletCleaner0: o widzisz. ty chcesz łądować dopaminke do mózgu z coraz to nowych bodźców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
spania w zimie w kożuchu


@wuwuzela1: a to jak jest się amiszem to nie można w zimie napalić w piecu żeby było ciepło? Aż sprawdziłem, bo wydawało mi się, że Amisze zamieszkują głównie południe stanów, ale nie, jest ich sporo również na północy.