Wpis z mikrobloga

Cześć,

Od dwóch lat jestem posiadaczem działki budowlanej. Działka ma określone warunki zabudowy, podobnie jak wszystkie sąsiednie. Teraz jeden z sąsiadów, który zakupił trzy działki niemalże naprzeciwko mojej chce tam zbudować budynki wielorodzinne (szeregówki). Otrzymałem taką informację listem poleconym z Gminy.

Prawdę mówiąc nie podoba mi się to. Liczyłem, że będzie to sąsiedztwo domów jednorodzinnych, a nie osiedle szeregówek. Zwyczajnie zmienia to wygląd mojego najbliższego sąsiedztwa.

Pytanie, czy mogę zablokować tę inwestycję i ewentualnie jak ? Mam tydzień aby stawić się do Gminy do kierownika Wydziału Architektury i Urbanistyki.

Co zrobilibyście na moim miejscu ? Mam lekkie wyrzuty sumienia, ale w końcu za działkę zapłaciłem kupę kasy (wszytko zarobiłem sam) i straciłem sporo czasu na znalezienie odpowiednich walorów wizualnych.

#nieruchomosci #budowadomu #budownictwo
  • 4
Jak dostał WZ na szeregi, to znaczy ze w sąsiedztwie musza być jakieś szeregi. Jeżeli faktycznie nie ma, odwołuj się od decyzji o WZ dla sąsiada. Bez dokładnej analizy papierów (wydanej wizki i analizy urbanistycznej zrobionej przez gminę) nikt więcej ci nie podpowie.
Jeśli masz te papiery, to wrzuć z ciekawości chociaż mapę która stanowi załącznik do analizy urbanistycznej.
@appmstt: mistrzu, jak by było mpzp, to nie ma mowy o WZ.

Wz musi spełnić 5 parametrów żeby byla wydana. Zobacz czy jest gdzieś zabudowana działka z ta sama funkcja co szeregówka, koniecznie z dostępne do tej samej drogi publicznej co Twoja.

Na jakim etapie jest postępowanie? Wszczęcie ? Uzgodnienie projektu WZ? 10 z kpa?

Może być Wz wydana na budownictwo jednorodzinne w zabudowie szeregowej - to nie są obiekty wielorodzinne.