Wpis z mikrobloga

O sprawie wiadomej słów kilka

Większość Polaków rozumie, że wczoraj pod Przewodowem doszło do niefortunnego wypadku, który nigdy by nie nastąpił gdyby nie rosyjska agresja 24 lutego. Ukraińska rakieta, która spadła na terytorium RP została wystrzelona w celu strącenia rosyjskiej rakiety a nie w celu zaatakowania RP. Ukraina ma pełne prawo do obrony przed rosyjską agresją, to nie podlega dyskusji.

Narracja jaką w tej sprawie przyjęła strona ukraińska jest jednak nie do zaakceptowania. Całkowity brak poczucia winy i absurdalne próby udowodnienia, że 2 obywateli RP zginęło od rakiety wstrzelonej przez Rosjan, nie pomagają.

Wczoraj szef ukraińskiego MSZ-u Kuleba pisał na Twitterze: "Rosja lansuje teraz teorię spiskową, że to rzekomo pocisk ukraińskiej obrony powietrznej spadł na Polskę. Co nie jest prawdą. Nikt nie powinien kupować rosyjskiej propagandy ani wzmacniać jej przesłań". Nawet dzisiaj, mimo jasnych komunikatów ze strony USA i Polski na temat przyczyn wybuchu pod Przewodowem, Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksy Daniłow stwierdził, że chce powołania wspólnej komisji w sprawie wybuchu i że strona ukraińska ma "dowód rosyjskiego śladu". Nawet prezydent Zełeński jednoznacznie stwierdził dzisiaj: "Nie mam wątpliwości, że to nie była nasza rakieta".

Takie oświadczenia nie tylko nie pomagają w deeskalacji sytuacji, ale są wręcz kontrproduktywne. Ukraińska narracja uderza zresztą nie tylko w RP, ale w całe NATO. Komentarze Kuleby i Daniłowa to bowiem młyn na wodę zwolenników teorii spiskowych, według których to rosyjska rakieta uderzyła pod Hrubieszowem, a NATO kłamie na ten temat, bo boi się konfrontacji z Rosją.

Mam nadzieję, że wkrótce w Kijowie nastąpi moment refleksji. Napięcia na linii Warszawa-Kijów nie są potrzebne, ani nam, ani Ukraińcom.

#ukraina #rosja #ukrainanafroncie #lagunacontent
Pobierz JanLaguna - O sprawie wiadomej słów kilka

Większość Polaków rozumie, że wczoraj po...
źródło: comment_1668617539GBwaEizErGDU3BWnbYLizW.jpg
  • 96
@JanLaguna: @ChamskoCytuje: co do tego, że

NATO na 100% zna już odpowiedź skad ta rakieta przyleciała

w 100% zgoda, tylko że tak jak stwierdził @Zeugma, niekoniecznie musi być to prawda w 100% taka sama, jaką podaje w oficjalnych komunikatach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam wrażenie, że niektórzy uważają, że skoro Biden coś powiedział publicznie, to święta prawda i zamyka wszelką dyskusję, a moim zdaniem wcale
@JanLaguna: Ja liczę, że na dniach zobaczymy rzetelny raport i dowiemy się, co to była za rakieta i skąd obydwie strony strzelały.

Można przypuszczać, że celem rosyjskim była elektrownia Dobrotworska (700 MW, leży 50 km od granicy), albo położone bezpośrednio przy niej stacje transmisyjne, choć wtedy ta ukraińska rakieta musiała by potężnie zabłądzić. [Ciekawostką jest, że opiera się ona na lokalnie kopanym węglu pod Czerwonogradem, dawnej Krystynopolem - jest to teren
Pobierz janielubie - @JanLaguna: Ja liczę, że na dniach zobaczymy rzetelny raport i dowiemy s...
źródło: comment_1668634214BtHw0TIFfT9BW2JlRnesFW.jpg
@JanLaguna: Dlaczego w sumie wszyscy zakładają, że zachód ma 100% racji co do pochodzenia tych pocisków skoro nic nie jest jeszcze skończone? Pentagonowi też zdarzało się mylić. Te ukraińskie dowody na winę rusków nadal nie trafiły do opinii publicznej, a skoro tak bardzo forsują ich winę, to nie chce mi sie wierzyć, że mają tylko coś w stylu notatki służbowej operatora, że on nic takiego nie zrobił. Niemniej jednak, jak już
@KCPR: ale jakie "pierdzieć w stołki i #!$%@?ć"? Cały świat dostaje przez ten konflikt i jest w plecy. Cała Europa się poświęciła w imię tego embargo, w każdym kraju spadł poziom życia, wszyscy mają problemy, myślę że dotknęło to każdą rodzinę ale wszyscy aktywnie pomagają. To nie jest tak, że się wszyscy tylko spokojnie przyglądają z boku i mają wywalone na to co się dzieje. Dlatego normalne jest, że ludzie się
Niech mi ktoś, kto się zna, powie jaki ma zasięg rakieta , która spadła w Polsce? Przecież ty by wyjaśniło, czy mogli ją odpalić Rosjanie u siebie oraz czy mogła dolecieć do Polski.
@morsi: Jakiej wiecznej przyjaźni XD przyjaźń wymyśliliście wy, wykopki xD ci ludzie się nie zmieniają w 1 dzień. I tak, zaraz będę onuca. Ale oni dalej wielbią banderę xD ale co tam. Przecież Polakom można pluć w twarz :) my to lubimy. KaDy mało co się wczoraj nie zesral, ze to russski szajs. Już dawno temu powinnismy być OBIEKTYWNI a nie zafascynowani cudownymi wybawicielami, ukraincami.
A ja bym się na waszym miejscu wstrzymał z tymi żądaniami przeprosin od Ukraińców bo sie to może odbić w druga stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°) W interesie NATO jest to żeby się okazało ze to ukraińskie rakiety bo przecież jakby to wyglądało w kontraście do słów Bidena ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ukraińcy stoją twardo przy swoim stanowisku, ich komisja dalej nie dostała dostępu