Wpis z mikrobloga

Cześć, mam dom na wsi (wybudowany w 50 roku, z bala). dom jest niezaizolowany, w wakacje skończyłem remont.
zakładałem, że nie będę domu odwiedzał zimą, więc planowałem spuszczać wodę z rur oraz je przedmuchiwać i zamykać na 4 spusty na okres grudzień - marzec.

Oczywiście życie zweryfikowało plany i będę tam się pojawiał też weekendami w okresie zimowym. W domku mam piec akumulacyjny opalany drewnem oraz matę grzewczą podłogową w łazience. Rury wod-kan są zgrupowane w jednej części domu.
Poszukuję grzejnika elektrycznego, który na okres tygodnia mógłbym w takim domku zostawić tak by grzał do zadanej, minimalnej temperatury w rejonie rur wod-kan, po to by uniknąć zamarznięcia wody.
Moje pytanie - jaki grzejnik powinienem kupić?

#dom #agd #ogrzewanie #grzejnik #elektroda #xiaomi #remontujzwykopem #budujzwykopem #elektryka
  • 12
@sanek_ploza: nie znam sie, ale rury sie po to izoluje aby bez grzania nie zamarzala woda. Duza czesc rur jest w miejscach gdzie nie ma zadnego ogrzewania. Sam znam miejsca gdzie woda jest caly rok dostepna, a ogrzewania tam nie ma.
@sanek_ploza: no tak, są jeszcze tańsze i dłuższe to naprawdę mega efektywne bo grzeje tylko trochę jak temp spada niebezpiecznie, zużycie śladowe właściwie, daj znac jak sie zdecydujesz i zainstalujesz bo opalać dom to chore, już lepiej folią owinąć aby ciepło nie uciekało. I nie żartuje, znajomy tak zrobił i REWELACJA po prostu zakupił folie ogrodniczą taką grubszą i postawił sobie drewniane słupki jakby jebitne tarasy wokół domu i zrobił jakby
nie znam sie, ale rury sie po to izoluje aby bez grzania nie zamarzala woda.


@brakloginuf: to jest dobre na nieduży mróz i na płynącą wodę. W sytuacji OPa żadna realna izolacja nic nie da. To mniej więcej tak, jakbyś chciał wystawić na dwór słoik z gorącą wodą i liczył, że ona nie wystygnie. W gołym słoiku wystygnie w 15 minut, jak słoik owiniesz kocem, to będzie stygła godzinę, ale też