Wpis z mikrobloga

@wojstenik: co prawda? Nie tak dawno na jutubie gość codziennie na live obierał i wpieprzał po 5kg surowych i nic mu nie było, ja też nie znam nikogo kto rozchorowałby się po surowym ziemniaku a mam ponad 40 lat

dzieciaki w szkole opowiadały sobie miejskie legendy o surowych ziemniakach xD
dzieciaki w szkole opowiadały sobie miejskie legendy o surowych ziemniakach


@revoolution: No to ja jestem takim przypadkiem z legendy, zdaje się że w okolicach czwartej klasy szkoły podstawowej bałem się jakiejś klasówki czy tam innego sprawdzianu i słyszałem o działaniu surowego ziemniaka. Wieczorem (dzień przed) obrałem sobie takiego dość sporego ziemniaka, pokroiłem w dość grube plasterki i posypując sola zjadłem (bez soli smakował jałowo). Mecyje zaczęły się w okolicach pierwszej w
@Wiskoler_double: Ja natomiast słyszałem że kiedyś piło się sok z surowych ziemniaków na jakieś tam dolegliwości i było to dość popularne w moich stronach

Strułeś się, bo prawdopodobnie był brudny, na takim ziemniaku czy każdym innym warzywie (tym bardziej ze sklepu) występują bakterie i inne dziadostwa
Po nieumytej marchewce też możesz się źle czuć
Strułeś się, bo prawdopodobnie był brudny


@revoolution: Bardzo możliwe, będąc małym korduplem nie za bardzo przywiązywało sie uwagę do mycia warzyw i owoców przed zjedzeniem. Truskawki, maliny, rzodkiewka, marchewka itp prosto z ogródka, tylko otarta z ziemi by za bardzo piasek nie trzeszczał między zębami to była codzienność latem.