Wpis z mikrobloga

Mam taki problem z deweloperem:
Podczas odbioru mieszkania wskazałem rysy na szybach, ale przez to, że były brudne nie wychwyciłem wszystkich. Byłem błędnie przekonany, że po odbiorze umyję sobie te okna, sprawdzę gdzie jeszcze są rysy i je zgłoszę.

Po umyciu tych okien okazało się, że ich stan jest tragiczny i w zasadzie one całe są porysowane, ciężko znaleźć fragment, gdzie nie widać żadnej rysy. Stojąc w odległości kilku metrów widzę nawet kilkunastocentymetrowe plamy rys, nawet od zewnętrznej strony szyby.

Zgłosiłem to, ale deweloper się wypina i odpowiada, że oni uwzględniają tylko i wyłącznie te usterki, które były zgłoszone podczas pierwszego odbioru. Czy ma on rację? Tak czysto teoretycznie - jak to miałoby się do sytuacji, gdzie na odbiorze zgłosiłbym wady, a potem deweloper w trakcie ich usuwania narobiłby innych szkód? Nie zgłosiłbym ich na odbiorze (bo ich wtedy nie było), no to deweloper nie musiałby ich poprawiać?

#mieszkanie #nieruchomosci #kupnomieszkania #deweloperka #szyby #okna #pytanie #pytaniedoeksperta #szklarz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@becvvv: na odbiór mieszkania to wynajmuję firmę, która sprawdza wszystko i wpisuję wady do protokołu odbioru, porysowane szyby to nie wada ukryta i z tytułu rękojmi tego nie wymienisz. Następnie po poprawieniu przez dewelopera wad drugi raz zlecasz firmie sprawdzenie i jak zaakceptują poprawki to dopiero odbierasz mieszkanie. Jak zaoszczędziłeś 1k PLN to teraz się będziesz bujał.
pozaznaczał kilka okręgów


@becvvv: no to zaznaczył ci że są rysy. Czemu nie było tego w protokole od razu? Czemu tego nie zgłosiłeś?
U siebie miałem kilka dosłownie kropek (prawdopodobnie odpryski po spawaniu na balkonie wtopiły się w szkło)-gościu zaznaczył kilka kółek jak u ciebie, poszło zgłoszenie do dewelopera w protokole odbioru i wymienili mi szybę na nową.
@thewickerman88: Było w protokole, ale deweloper mi nie wymienił szyb, tylko wypolerował jakieś małe fragmenty. Problem jest taki, że te szyby są w katastrofalnym stanie - niektóre rysy widać nawet z 5 metów. Gdybym wiedział, że wszystko ma być załatwione podczas pierwszego odbioru, to bym napisał, że cała szyba jest porysowana. No niestety nie wiedziałem i teraz jestem w dupie.

Jedną szybę tak polerowali, że ją zbili (całe szczęście, bo dzięki
@becvvv: Ciekawa sprawa, że deweloper naprawił to jakimś polerowaniem. Ja jak kiedyś odbierałem to na protokół poszło po prostu "porysowana szyba" bez wyszczególnienia miejsc i nawet mi przez myśl nie przeszło, że może to być naprawione inaczej niż przez wymianę szyby. Możesz próbować nie odbierać tych poprawek i twierdzić, że te rysy po tym polerowaniu są dalej widoczne i ostatecznie zmusić dewa do wymiany szyby. Inna linia obrony to, że zabrudzenia