Wpis z mikrobloga

Spróbować uciec w pole


@Naza_Dzikowski: na krajówce to chyba najlepszy pomysł. Przy odrobienie szczęścia może nawet gdzieś przy polu były by jakieś snopy siana, albo jakiś zbironik wodny to by chyba była najbezpieczniejsza opcja.

W mieście to osobiście próbowałbym uderzyć w tył innego auta. Strefy zgniotu dwóch aut zamortzowały by mocno uderzenie.
Ocieranie o ściany też dobry pomysł tylko wtedy duże ryzyko potrącenia kogoś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
próbować zgasić w czasie jazdy


@Kumpel19: a gdyby to był elektryk jak w przypadku tej Tesli?

@SerTrapistow: czyli bezkluczykowiec a chyba wszystkie bezkluczykowce mają awaryjne odcięcie zapłonu, u mnie na przykład wciśnięcie 3x start-stop i za trzecim razem przytrzymanie 8 sekund. Działa nadrzędnie i teoretycznie powinno w każdej sytuacji odciąć zapłon

Teoretycznie próbowałbym wyłączyć zapłon, włączyć postojowy w ostateczności walić przodem (największa strefa zgniotu) w jakąś przeszkodę typu tył innego
elektryk


@SerTrapistow: @Ar_0: no, jeżeli do jakiejś czynności istnieje wymóg przeprowadzenia "kombosów" (kombinacji, sekwencji czynności), niczym aktywowanie kodów za pomocą pada do konsoli, a rzecz jest kluczowa dla życia, to system samochodu powinien wymagać od kierowcy odświeżenia i przećwiczenia procedury raz na miesiąc bez możliwości pominięcia poprzez blokadę użytkowania.

Najlepsza byłaby mechaniczna dźwignia o dużych zyskach "siłowych" rozsprzęglająca styki zasilania do silnika, której fizyczne umiejscowienie zbindowanego rozstyku na długości głównej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 206
no, jeżeli do jakiejś czynności istnieje wymóg przeprowadzenia "kombosów" (kombinacji, sekwencji czynności), niczym aktywowanie kodów za pomocą pada do konsoli, a rzecz jest kluczowa dla życia, to system samochodu powinien wymagać od kierowcy odświeżenia i przećwiczenia procedury raz na miesiąc bez możliwości pominięcia poprzez blokadę użytkowania.


@patrolez: taa. Ja o awaryjnym odcięciu zapłonu dowiedziałem się tylko dzięki temu, że jestem #!$%@? i przez pierwszy tydzień po zakupie auta studiowałem 600 stronicową
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kontestator: tak, zabezpieczenie abyś przypadkiem nie wcisnął start-stop w czasie jazdy i go unieruchomił. A chyba byś nie chciał pędząc autostradą nagle uświadomić sobie, że kierownica jest zablokowana jak i wspomaganie hamulców przestało działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ar_0: Wydaje mi się, że w każdym jednym gruzie jak wyciągniesz kluczyk w trakcie jazdy to właśnie tak się stanie i jakoś się ludzie z tego powodu nie zabijają. Chociaż przyznam, że nigdy nie próbowałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko sekwencja takiego wyłączenia to jakaś sekunda, może dwie, a nie koło 10 jak piszesz.
Ale w sumie w kluczykowym aucie, jakby się zastanowić, to samo zgaszenie auta