Wpis z mikrobloga

Cześć #machinelearning
Mam taką CNN jak na zdjęciu i chciałbym zastosować na niej transfer learning. Nie ma klasyfikatora tylko wychodzą 3 parametry widoczne na zdjęciu. Jak to powiewem zrobić? Mrożę wagi i dodaje jakąś swoją warstwę? Jeżeli tak to czy ma być to fulla connected czy też konwolucyjna? Z góry dzięki za pomoc!

#programowanie #programista15k #uczeniemaszynowe #siecineuronowe #cnn
TheRickestRick - Cześć #machinelearning
Mam taką CNN jak na zdjęciu i chciałbym zast...

źródło: comment_1668798903Qi8iP3dPyE9JpT6c9un6aq.jpg

Pobierz
  • 11
@SmiecGnoj: Tego samego outputu co na obrazku, chodzi o to że mam wytrenowany już ten model a chce go dotrenować na innym sporo mniejszym. Czy jeżeli chce osiągnąć to samo to freezuje tylko ostatnią konwolucję zaczytuję wagi i trenuje na tym moim zbiorze?
@TheRickestRick: no to nic nie musisz zmieniać w modelu, ja bym zaczął od tego, aby trenować tylko te warstwy, które generują Ci dane wyjściowe (zaznaczyłem na screenie), a reszty nie ruszal na poczatku, bo #!$%@? wagi. Ogólnie to jest bardziej sztuka/eksprymenty niż nauka trzeba próbować i obserować co działa co nie. Potem możesz na spokojnie kilka wcześniejszych warstw też potrenować (tam gdzie zaczyna się komentarz output layers).
SmiecGnoj - @TheRickestRick: no to nic nie musisz zmieniać w modelu, ja bym zaczął od...

źródło: comment_1668810070FUvSr1RkxOzCYUfcDqVnch.jpg

Pobierz