Wpis z mikrobloga

#komputery #wol #wakeonlan #konfiguracja #siec #internet #komputer #windows #gardware Hej Mireczki, piszę w sprawie jakieoś sposobu na zdalne uruchomienie kompa - ktory jest w zupełnie innmej lokalizacji, innym budynku, podpięty pod sieć. Mam dwa pomysły:

1. spróbować WOL - Wake on LAN, z tym że tutaj nie wiem jednoznacznie czy WOL działa gdy "Wyłączam" komputer czy tylko gdy dajemy "Uśpij" czyli wpada w tryb hibernacji.. ja bym chciał po prostu wyłączyć. Na jednych stronach jest napisae że działą po wyłączeniu na innych że w trybie uśpienia tylko. Z tym że tutaj jest podstawowy problem, zwykle te pakiety "Macick Pocket" któe wybudzają komputer są wyl;aczone, a ja raczej nie bede mial dostepu do ustawień rotera - bo to jest biuro. Wiec chyba tak czy tak to LIPA.

2. a drugie rozwiazanie to znalazłem coś takiego, poniżej zdjecie.. czy Ktoś używał? Wyglada na to że po prostu podlaczam to do kompa, konfiguruje wifi i na androidzie czy czymś sie łącze i każe uruchomić kompa: https://allegro.pl/oferta/sterownik-komputera-pc-wl-wyl-sonoff-ewelink-wifi-11222436071

Co byście sugerowali?
ZawzietyRobaczek - #komputery #wol #wakeonlan #konfiguracja #siec #internet #komputer...

źródło: comment_16688547226vvyPpqe0PwD49I1JyxvMG.jpg

Pobierz
  • 3
@Eschios: @boukalikrates: hej, no też ciekawy pomysł z tym gnizadkiem.. można przyt okazji cała belkę podłączyć pod to razem z monitorem, glosnikiem itp. Tylko rozumiem, że aby właczyć kompa to najpierw musiśż wyłącyzć gniazdko a potem znowu je włączyć żeby komp wykrył napiecie i sie uruchomił, tak? no jeszcze się zastanowie, albo to gniazdko ogarnę albo sam włącznik kompa.. ps. czy do tego gniazdka jest tylko oprogramowania na samrtfona czy