Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z Was przerzutki Shimano z technologią Tap Fire Plus? Np ST-T3000 lub ST-T4000. Chce kupić wersję T3000, ale przeczytałem, że Tap Fire wymaga tylnej przerzutki z odwrotną sprężyną tzn. taką którą ściąga wózek w stronę piasty, a nie najmniejszej rozmiarowo zębatki. Ktoś coś?
#rower #shimano #gravel #szosa
  • 8
@bladybezczel: może nie będzie to do końca odpowiedź na twoje pytanie ale nigdzie nie znalazłem informacji żeby była taka potrzeba (strona Shimano i kilka rowerowych), natomiast piszę bo mam od wielu lat w miejskim ulepie odwrotną sprężynę z tyłu i dla mnie to zajebiste jest (zaraz obok manetek w klamkach hamulców, takie rozwiązanie jak w szosach ale w poziomie) i na nic bym tego nie zamienił - czy to przednia czy
@bladybezczel: czyli szukaj przerzutek low-normal. Jakieś 20 lat temu Shimano lansowalo to rozwiązanie dość powszechnie - nazywało się to dual control - nawet był sezon czy dwa gdzie zawodnicy musieli się na tym ścigać ale odpuścili bo bie spotkało się to z entuzjazmem ;)
@bibsz: przerzutkę już mam i nie chce jej zmieniać. Wzmiankę o tym, że potrzebuje czegoś z odwrotną sprężyna znalazłem na stronie:
http://www.encyklopediarowerowa.pl/tap-fire.html
ale nie wiem jak z jej wiarygodnością. Na stronie Shimano nic na ten temat nie mam, ale mam wrażenie, że gdzies widziałem termin low normal. Z drugiej strony klamkomanetki które chce kupić mogą być stosowane zamiennie z tymi które obecnie mam, więc w teorii wszystko powinno śmigać
@bladybezczel: ja tam o tap-fire nigdy nie słyszałem ale normalnie manetki Rapid fire działały z przerzutkami z odwrotna sprężyna jak i klamkomanetki dual control działały z przerzutkami z normalnymi sprężynami. Tyle że na odwrót - dźwignia od wrzucania wyższego biegu zrzuciła na niższy i odwrotnie.
@bladybezczel: wg. tego co tam jest napisane to "wymaganie" odwróconej sprężyny jest li tylko po to by się nazewnictwo na przyciskach zgadzało - przy oznaczeniach 1 2 3...9 możesz sobie numerować koronki w jedną i drugą a tu masz strict nomenklaturę high-low...linkę wybierać będzie tak samo.