Wpis z mikrobloga

Kapitan Phillips

pamiętam jak wykopywałem w maju znalezisko ze zwiastunem (btw ale ten czas szybko leci ;s)

Nie od razu mi się spodobał... Bo co to za kino akcji, gdzie 'akcja' dzieje się na środku Oceanu na płynącym leniwie kontenerowcu?

Myliłem się, życie (obraz Billy'ego Raya to film na faktach, pokazuje porwanie statku Maersk Alabama ) napisało całkiem niezły scenariusz i tak dostajemy ponad 2 godziny emocjonującego filmu. Napięcie narastające pomiędzy Kapitanem a piratami jest wręcz namacalne, a klaustrofobiczny klimat szalupy ratunkowej i panujący w niej upał można praktycznie poczuć.

Jeśli ktoś nie widział, naprawdę mocno polecam... Pomiędzy piratami z pojmanym zakładnikiem a USA Navy toczy się psychologiczna rozgrywka. W ogóle cały wątek z Marynarką Wojenną jest najlepszy w tym filmie, i pokazuje Marynarkę w tak zajebisty sposób, że aż chciałbym pływać na niszczycielu USS Bainbridge ;_;

To żeby się nie rozpisywać, do plusów zaliczyłbym rolę Toma Hanksa, szczególnie końcówkę(po której wstałem i zacząłem klaskać, tak świetny jest T.Hanks) która naprawdę gra na emocjach a uczucia odnośnie całej sytuacji pozostały trochę mieszane, rolę przywódcy piratów Muse'a - nie kupował byle czego i okazał się całkiem inteligentny i rozeznany jak na Somalijskiego pirata... Kolejnym plusem jest, to o czym wspomniałem wcześniej, ukazanie US Navy ;
___; Najkrócej opisałbym ich słowem 'badass'

Muzyka? Świetna, w szczególności kompozycje które są grane w ostatnich scenach. Zdjęcia też są świetne.

ocena nie mogę się do niczego przyczepić... Ten film ma same mocne strony dlatego....9/10

#film #siekierates #tomhanks #navyboners
SiekYersky - Kapitan Phillips

pamiętam jak wykopywałem w maju znalezisko ze zwiastun...

źródło: comment_S549siOc8lqs53PLPTsVOeeDaBWaCTsI.jpg

Pobierz
  • 5
@gergu: 7/10, wiem że film jest oparty na autentycznych faktach, ale cała fabuła, szczególnie akcje piratów, za cholerę mnie nie przekonywały. Hanks zagrał bardzo fajnie. Najbardziej wkurzająca rzecz w tym filmie? IRISHHHH :d
@Rohan: co do tych faktów, to z tego co wiem trochę przerysowane są pewne kwestie, no ale wiadomo - na potrzebę filmu często się tak robi ;) Co do piratów to akurat mnie oni w ogóle nie przeszkadzali. Co więcej, uważam że zostało to pokazane całkiem fajnie, a ich gra bardzo mi się podobała. No i IRISHHHH też mnie jakoś nie irytowało. Może stąd nasze różnice w ocenie ;)

Grunt, że