Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki potrzebuję pomocy/porady od bardziej doświadczonych pracowników niż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Otóż chcę w najbliższym tygodniu złożyć wypowiedzenie. TLDR - na rozmowie było mówione coś innego a rzeczywistość okazała się być z goła inna. Podpisałem umowę o pracę na okres próbny od 25.10.2022 do 25.01.2023, równiutkie 3 miechy, czyli okres wypowiedzenia wynosi w tym przypadku 2 tygodnie. Teraz pytanie jak to prawidłowo liczyć, jeżeli załóżmy dam wypowiedzenie w najbliższą środę, czyli 23 listopada to w który dzień będzie przypadać ostatni dzień mojej pracy?
#wypowiedzenie #praca #pracbaza #prawopracy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #637a6a15079dfc321f97a972
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania z tego co się orientuję to czy dasz w środę czy w piątek to będzie liczone i tak tak samo. Czyli od soboty albo poniedziałku.

Jeśli dasz w środę 23 albo piątek 25 to ostatni dzień powinien przypadać na 10.12 w sobotę
  • Odpowiedz
@DOgi liczy się od "niedzieli" czyli tak naprawdę od poniedziałku, więc jeśli da w środę to i tak będzie liczone dopiero od poniedziałku, a ostatnim dniem jest sobota.

Zaznaczając że mowa o umowie o prace
  • Odpowiedz
@halucyna: dzięki, zgadza się. Przy UoP liczy się niedziela. Przy zleceniu następny dzień po dwóch tygodniach byłby już "niepracujący".
  • Odpowiedz