Wpis z mikrobloga

Siemano,
Z usług jakiej firmy mam skorzystać, żeby złożyć sobie fajny PC?
Dawno się nie orientowałem w temacie i sam tego nie zrobię, a chciałbym być przygotowany, żeby np. za pare lat wymienić sobie to i owo, a nie składać kompa od nowa.
Cel to przez jakiś czas odpalać najnowsze gierki w ultra.
#pcmasterrace #gaming #komputery
  • 16
@zonkkk: składaj sam, ja też pierwszy raz składałem niedawno, super frajda. Co sam sobie złożysz to nikt ci takiej dbałości nie zagwarantuje, a i czas sobie miło spędzisz.

Jeśli jednak już musisz-musisz, to pewnie morele. Czytałem też, że media markt klei kompy, ale to tylko wzmianka jak coś. Pewnie x-kom też by ci złożył. No ale mówię - zachęcam do samodzielnego składania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zonkkk: a dwa, że "gierki w ultra" mało mówi, teraz kompy walczą nie z ilością detali, a bardziej z rozdziałką. Do odpalenia QHD potrzebujesz moooże ciut więcej niż połowa mocy z 4k ( ͡° ͜ʖ ͡°) QHD - 3,6 mln pikseli, 4k - ponad 8 mln pikseli, dlatego to ma większe znaczenie niż detale same w sobie
@MarteenVaanThomm: Dlatego też pytam bo jestem w dupie z tematem. Ostatnio grałem na konsoli ale gra w strzelanki na kontrolerze mi zbrzydła i trzeba teraz skorzystać z tego co technologia oferuje i nacieszyć oko.
Budżet raczej bez limitu ale wolałbym, aż mocno nie świrować i zmieścić się w 10k.

A mówiąc gierki w ultra to mam na myśli 120fps 4K przy wysokich w takim nowym Warzone ( ͡° ͜ʖ
@zonkkk: jw. aktualnie RTX 4090 to 10k+ także no xD
pytanie co masz na myśli przez składanie - SKONFIGUROWANIE zestawu? zrobimy to na Wykopie, ZŁOŻENIE CZĘŚCI RAZEM? to lepiej samemu z poradnikiem, no ale morele i x-kom oferują złożenie PCta jeżeli tego serio potrzebujesz
@zonkkk: tak realnie to masz wyjście albo polować na jakiegoś rtxa 3090/3090TI (ja kupiłem TI na promce za 6k i oddałem do sklepu, bo kupiłem coś innego). Teraz niedługo jakieś większe promki powinny wskakiwać, może za koło 5 kafla coś dorwiesz. Ewentualnie używane. Wtedy za 4,5 już można wyrwać.

Druga opcja to czekanie na premierę nowych radeonów, ale ja bym je i tak średnio polecał, bo w reju będą odstawać i
@XkemotX: Mam na myśli skonfigurowanie zajebistego zestawu dla chłopa 30lvl, który po robocie chce w ludzkich warunkach dostać headshoty od gimnazjalistów przez internet.
Żebym dokładnie, w wysokiej rozdzielczości widział kto mi #!$%@?ł i zza którego krzaka.
A kto mi to złoży to się zastanowię, myślę, że dam radę sam.
@XkemotX: Sprzętu mam od zawalenia, pracuję na MX Master 3 i MX Keys, grałem na G703 i klawie steelseries.
Na biurku stary LG Ultrawide 34", ciągnie 120HZ ale mógłbym wymienić, tylko nie wiem czy nie wole 2 x 16:9 ale to temat do przedyskutowania bo na tapecie jest też symulator do F1 ale nie wszystkie sroki za jeden ogon ( ͡° ͜ʖ ͡°)