Wpis z mikrobloga

#niemcy wracałem wczoraj do Polski i po drodze zatrzymał mnie Zoll. Oni mogą sobie tak bez powodu zatrzymać i przeszukiwać całe auto? Bo wszystkie schowki, bagaże przeszukali. Niestety nic nie znaleźli ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 11
  • Odpowiedz
@NexciaK:Nic dziwnego, niemieckie służby potrafią nawet zrobić łapankę przy ostatnim parkingu przed polską granicą i trzepać tych którzy lada chwila i tak by opuścili ich terytorium, taki to już #!$%@? złośliwy naród.
  • Odpowiedz
@Hfishman1: jak ci się nudzi albo lubisz się denerwować to polecam obejrzeć na yt różne epizody Achtung Kontrolle o Zoll.
Z chłopakiem uwielbiamy to oglądać do kolacji, typowe guilty pleasure, które dodatkowo podnosi ciśnienie, bo niektóre przepisy są absurdalnie bezsensowne, a sposób ich egzekwowania jeszcze gorszy XD
Najgorsza jest chyba reguła, że jak coś kupisz za granicą o wartość powyżej 400€ i zatrzyma cię zoll to jeszcze musisz odprowadzić do tego
  • Odpowiedz
@Hfishman1

Nie zwiększa a wręcz determinuje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przez 10 lat przemieszczania się po Niemczech (tak 20k rocznie) nie zostałem ani razu zatrzymany do jakiejkolwiek kontroli. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@lubiczklan: Mozesz rozwinac?
Przykladowo jak pojechalem na Polska strone po iphone, bo w Eisenhuttenstadt nie mieli na miejscu, to musialbym odprowadzic od tego podatek w DE?
  • Odpowiedz
@NexciaK: moja wiedza opiera się na wspomnianym programie, więc mogę coś przeinaczyć. Plus wydaje mi się, że dotyczy całego UE, a nie tylko Niemiec. W każdym razie pokazywali typa na lotnisku, który kupił sobie w Australii gitarę.
Celniczka spytała go, ile ten przedmiot kosztował, on odpowiedział zgodnie z prawdą, że jakieś 500€ - dostał całkiem gruby podatek do zapłacenia.
To samo z paczkami spoza UE, jak przejmie je Zoll to trzeba
  • Odpowiedz