Wpis z mikrobloga

@Rosalinea powiedziała,że kilka osób między innymi Wika zdziwiła się że tak mówi, czy tak się mówi na Podlasiu. A Hugo do niej ' ale jak to, to jest niepoprawne słowo?'
Rozumiem że ktoś mówi błędnie, ale ma tego świadomość. Ja np w swoim gronie używam innych słów niż oficjalnie.
Ale mówiąc chcem wiem że poprawnie mówi się chcę. No #!$%@? xd
@margorgol: Ę w wyglosie czyli na koncu wyrazu wymawiamy "e" lub tylko lekko zaznaczamy nosowość. Ę przed niektorymi spolgloskami wymawiamy "en" tak samo jak ą czasem wymawia się "om". Hanka moze i mowi źle, ale z tego co widze malo kto ogarnia ze mowienie ą ę przez bibułkę jak to mowila moja profesor z wiedzy o jezyku tez jest niepoprawne. Tutaj fragment artykulu naukowego, jest on o slowencach i ich trudnosciach
X0__x0 - @margorgol: Ę w wyglosie czyli na koncu wyrazu wymawiamy "e" lub tylko lekko...

źródło: comment_1669299122sanbkVOUb4cGvHNZS9wUwG.jpg

Pobierz
@zapateros: kiedy nie możesz dyskutować merytorycznie, więc musisz uczepic się formy. Wulgaryzmy to również forma ekspresji, " [...] bo to mezalians byłby dla psa". - przykład

Moja kultura znika kiedy ktoś zaprzecza faktom. Nie jestem jezykoznawca, ale moje źródła to jezykoznawcy. Sens dyskusji z tobą na argumenty prysł, kiedy podaję źródło a ty jedyne co umiesz odpowiedzieć to "nie bo ja tak mowie". I podać przykład który nie ma nic wspólnego