Wpis z mikrobloga

@lamalamie: w Holandii ciąże prowadzi położna, kobiety często rodzą w domu, a jak nie bierzesz epiduralu czy innego tego typu znieczulenia, lub nie ma komplikacji to też odbiera położna (w domu, w szpitalu lub w "domu porodu"). Polkom się czasem styki przepalają jak się o tym dowiadują XD

Ten zabieg z GIFa też jest dosyć popularny, ale generalnie nikt nie naciska na jego wykonanie, jeżeli się nie chce.
@geuze: położna i pielęgniarka to samodzielne zawody medyczne uregulowane ustawą. W Polsce położna może prowadzić właśnie ciążę fizjologiczną, przyjmować porody. Pacjentki często o tym nie wiedza, ze nie musza prowadzić ciąży u lekarza gdy jest z nią wszystko w porządku. Chociaż coraz częściej na porodówkach pacjentki nie widzą lekarzy bo porody przyjmują właśnie położne :)
@lamalamie: ja o tym wiem, ale jednak w Polsce popularne jest, żeby chodzić w ciąży do ginekologa. Zupełnie tego nie rozumiem, bo taki ginekolog oprócz prowadzenia ciąży zajmuje się też innymi chorobami, a położne - tylko ciążami.
@lamalamie: inna mentalność zupełnie. W Polsce poród to tabu, ojcowie kiedyś wystawali po podrodówką i nie uczestniczyli w ogóle w pierwszych godzinach życia malucha. Wokół ginekologa narosła jakaś dziwna aura xD Ostatnio trafiło tutaj zdjęcie z porodu domowego, rodzinnego to wykopki kwiaczały, że to nie widok dla dziecka i że będzie skrzywione do końca życia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Swoją drogą miałem kiedyś propozycję zrobienia zdjęć z