Wpis z mikrobloga

Właśnie przypadkiem się dowiedziałem, że moje 50k euro rocznie, które dostaję to tylko połowa ile firma płaci za "moją głowę" kontraktorni. Szok, ale przynajmniej łatwiej mi będzie niedługo negocjować podwyżkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


w sumie to nie wiem czy #chwalesie czy #zalesie

#programista15k
  • 17
@buntowniczaczupakabra: Nie wiem jak OP ale klient dla którego pracuje ma np na wspolnym dysku sieciowym prezentacje budżetowe w których jest pokazana rozpiska na jaki cel ile kasy mają przeznaczone i jest wyszczegolniona moja kontraktornia i kwota, wystarczy podzileić przez liczbe głów, dodać jakiś tam koszt (HR, managment po stronie kontraktorni) i moża sobie z grubsza okreslić
@bambuka Tak wracając jeszcze do Twojego pierwszego posta i tego, że będziesz mógł negocjować podwyżkę - niekoniecznie tak jest, bo tego typu firmy żyją z tego, by mieć jak największy narzut i często wolą się z kimś pożegnać i wziąć w jego miejsce kogoś tańszego, którego sprzedadzą za przynajmniej podobną kwotę, więc ogólnie wyjdą na plus.
najważniejsze, by hajs całego zespołu się spinał.


@buntowniczaczupakabra: no tak właśnie jest

lepiej mieć pracownika którego klient chwali, ceni i potrafi ogarnąć pozostałych ludzi i na nim nie zarabiać niż pracowników z których klient nie jest zadowlony i na nich zarabiać