Wpis z mikrobloga

Szlag mnie trafia z "powłokami nieprzywieralnymi" w tosterach/opiekaczach/grilach elektrycznych i odpadającym teflonem. Każdy sprzęt, i to wcale nie pierwszy lepszy mimo iż używałem zgodnie z przeznaczeniem (mycie ręczne miękką gąbką, przybory wyłącznie drewniane) sypał już po kilkunastu miesiącach czarnymi płatkami.

Ostatnio zauważyłem, że pojawiły się urządzenia z "ceramicznymi" płytami, które niby obiecują większą trwałość.

No i fajne ale jak zacząłem przeglądać różne oferty to nadal widzę w opisach "płyty pokryte nieprzywieralną powłoką". No i teraz znów zastanawiam się jak to jest z tymi ceramicznymi urządzeniami. To też jest jakiś kolejny rodzaj powłok, która będzie z czasem odpadała? Czarne płatki teflonu to chociaż widać, ale jak zacznie sypać takimi białymi to ciężko to będzie nawet zauważyć.

Ktoś może czegoś takiego używał?

#gotujzwykopem #kuchnia #gotowanie #agd #tosty #toster #opiekacz #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 6
Ostatnio zauważyłem, że pojawiły się urządzenia z "ceramicznymi" płytami, które niby obiecują większą trwałość.


@Catmmando: ( ͡º ͜ʖ͡º) jak patelnie, dwa dni dłużej wytrzyma( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czarne płatki teflonu


@Catmmando: teflonu nie ma w użyciu od lat okazał się toksyczny.