Wpis z mikrobloga

Mireczki, moja dziewczyna jest raczej fanką uniwersum Apple i chce jej kupić macbooka na święta. Sam po 8 miesiącach korzystania z IP 13 Pro i zegarka wróciłem do Androida, nie jestem zorientowany w tym co tam u Was teraz jest dobre. Korzysta z maila, youtuba, offica, facebooka (tutaj z kilka zakładek dobrze żeby ogarniało bo to też dotyczy jej pracy), netfliksa. I w sumie tyle. Fajnie jakby jeszcze popracowało to dłużej niż 4h na baterii i było coś widać gdy Słońce świeci. Który komputer od Was w takim wypadku polecacie?

#apple #macbook #swieta #prezent
  • 13
@suslogon-szczecinski: MacBook Air M1 8/256 wystarczy na spokojnie do tego typu zadań. Bateria wytrzyma cały dzień, a nie tylko 4h, a ekran ma jasność 400 nitów, więc sprawdzi się.

Poradzi sobie na luzie z Office. Sam mam Maczka w takiej właśnie specyfikacji i przy otwartych kilku zakładkach w Safari, pracy w Adobe Xd i rozmowie przez FaceTime zasoby nie są wykorzystywane w pełni jeszcze, więc nie ma co się zastanawiać.
No
@Sudo_exit: wcale najdroższy nie oznacza, że uniwersalnie najlepszy. Im lepsze osiągi też większe zapotrzebowanie na moc ergo krótszy czas na baterii. Jak nie grasz to np. nie potrzebujesz wielkiego laptopa gamingowego a coś co się zmieści w małej torbie.
@dziadmankowy: właśnie mam mieszane doświadczenia z czasów intelowskich gdy byłem zmuszony do pracy na osx z tym i stąd zmarwienie: aplikacj od Adobe chodziły dużo gorzej na OSX niż na Windowsie - z photoshopem na czele, ale no tu w 99% przypadków office i przeglądarka będą odpalone więc chyba styknie faktycznie.
@suslogon-szczecinski: 8gb spokojnie wystarczy. Mam imac 27 z 2017 roku z systemem postawionym na zewn ssd po usb i 8gb, procek core 5 i jakoś nie widzę potrzeby dokupić ramu, więc nie wyobrażam sobie po co więcej ramu w takim potworze jak ten Macbook w użytkowaniu jak napisałeś wyżej.
@suslogon-szczecinski: Jak 13.3 calowy ekran nie będzie za mały to faktycznie Air na M1/M2 jest super. Podstawowy model wystarczy do takich zastosowań. Podstawowe modele najszybciej sprzedasz i najmniej tracą na wartości w razie wymiany w przyszłości.
@suslogon-szczecinski: To co kolega wysłał to dobra opcja ale nie z m1 max, prawda najszybszy jest ale pożera baterie dlatego ja wziąłem tego tylko m1 pro 32gb ram i 1tb dysk, bateria trzyma na spokojnie 10h przy mocnym korzystaniu a przy normalnym 14-16h przy otwartych 80 kartach, teams, excel i word, Spotify i IJ ale bierz jej aira