Wpis z mikrobloga

Czy na gładź zawsze trzeba stosować grunt? Mamy mieskzanie deweloperskie, wykonawca chce najpierw dać gunt, potem gładź (atlas rapid), potem on daje zawsze śnieżka grunt (farba gruntująca czyli nie grunt) i potem właściwa farba. Co o tym myślicie? Na sufit ja chcę kupić flugger flutex 2s, w sklepie flugger i na infolinii powiedzieli mi żeby zawsze na gładź dać grunt, u nich to jest flugger sealer non drip i potem już farba właściwa. Czyli bez podkładowej. Z kolei beckers powiedział mi że jeśli powierzchnia nie będzie chlonna to nie dawać gruntu tylko beckers primer czyli farba gruntującą - jak rozumiem odpowiednik śnieżki grunt.

I nie wiem co robić, ja tego nie maluję, wykonawca twierdzi że taki system grunt, gładź, farba podkładowa (gruntującą) i farba właściwa mu się sprawdza. Internet i sklepy twierdzą inaczej. Wykonawca mi odpisał że "Kazdy powie ci inaczej. I każdy zrobi inaczej.. mleczko ma tendencje do zlewania się. A gdy się zlewa po ścianie robi sie jak szkliwo.. żadna farba na szkliwie dobrze nie siada.." i weź tu bądź mądry.

#remontujzwykopem #remont #mieszkaniedeweloperskie
  • 50
@mojnicknawykopie: Ok, czyli pół internetu pisze inaczej :p najczęściej schemat jest taki - gładź - grunt - (farba gruntująca opcjonalnie) - właściwa farba. Nie chcę się wcinać wykonawcy w prace ale wolę sprawdzać co moge bo chcę zrobić raz a porządnie.. Wiem jedynie że będzie atlas rapid użyty i potem mam kilka wersji co przed farba. Farba na sufit flugger flutex 2s,na ściany beckers colour

Beckers mi powiedział żeby sprawdzić ścianę
@Smarek37: no ale wykonawca nie używa tego gruntu na gładź, stąd moje pytania. On używa na gładź farby gruntującej (podkładowej de facto), mi się to nie podoba bo wiele osób pisze mi że ma być grunt. A Ty piszesz ze mam słuchać wykonawcy który nie daje gruntu bo wie lepiej niż sprzedawcy, a jednocześnie piszesz żeby użyć grunt?

www.shorturl.at/qtyHK

tu poprawny link do tego co wykonawca daje bezpośrednio na gładź przed
@niemodnie: lepiej po gładzi grunt (farba gruntująca wypełnia drobne ryski). Czyli: gładź -> grunt (sprawdź w mało widocznym miejscu czy nie rozpuszcza gładzi, jeśli tak dodaj wody i nakładaj mało) -> farba gruntująca -> farba docelowa
@Mazman: @Smarek37: kur##, zwariować idzie, każda jedna rzecz rozkminiac. Ja tego nie będę robił, nie chce żeby gość mi potem napisał że sam wybrałem grunt i moja wina że coś nie tak. Na propozycje położenia gruntu na gładź dostałem odpowiedz "Kazdy powie ci inaczej. I każdy zrobi inaczej.. mleczko ma tendencje do zlewania się. A gdy się zlewa po ścianie robi sie jak szkliwo.. żadna farba na szkliwie dobrze nie
@Smarek37: ale jak mi pisze ze się zlewa po ścianie to chyba odwrotna sytuacja że grunt jest za rzadki? Poza tym jeśli nawet się zleje ale potem dam farbę gruntującą to ratuje to sytuację?
@niemodnie: grunt czy rozcieńczony czy nie i tak jest wodnisty. Moja technika nakładania to ławkowiec i nie zalany w sztok, tylko po każdym namoczeniu wytrząsam go do wiadra z gruntem. To nie ma być lanie po ścianie tylko związanie gładzi
@niemodnie kazdy producent ma swoja technologie, mieszasz miedzy piecioma roznymi i się zastanawiasz co jest poprawne.

Najlepiej robic sciany jednym producentem kompleksowo, a nie grunt, gladz, farba, uzupelniacze z różnych bajek
@niemodnie: tak czytam co ty planujesz to zastanawiam sie do kogo bedziesz mial pretensje jak farba zmarszczy sie na ścianie: do wykonawcy, do producenta gładzi, do producenta gruntu, czy do producenta farby ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wychwalany: wykonawca chce dać po prostu śnieżka farba podkładowa na gładź niezależnie od farby. Bez gruntu. Co jest niezgodne z zaleceniami i flugger i beckers, dlatego jako laik staram się zgłębić temat dlaczego tak a nie inaczej.
Co jest niezgodne z zaleceniami i flugger i beckers


@niemodnie: bo ich zaleceniami jest stosować ich specyfiki, cokolwiek użyjesz innego niż grunt fluggera czy beckersa bedzie źle. Jeśli farba na suficie zmarszczy się to flugger i tak nie uzna reklamacji bo nie stosowałeś ich gładzi. Mieszanie różnych producentów to albo wyjdzie albo nie wyjdzie. Czasami sie gryzie, sa grupki na FB gdzie zobaczysz np ze magnat ceramic marszczy sie gladziach fluggera.