Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o czeskim funduszu conseq ? W porównaniu z naszymi jego opłaty wydają się niskie.Przykładowo pobierają 2,85 % od sumy wpłat przez 30 lat czyli dla wpłat po 500 zł byłoby to 5 130zł.Wiem,że etf by wyszedł taniej ale tu mogę zlecić stały przelew i zapomnieć.

#inwestycje
#gielda
  • 15
@smalczyk1: Przecież na ETF też możesz tak zrobić, na pewno są brokerzy zapewniający auto zakupy.
No i popatrz na różnicę, chcesz do Czech by zjechać z 3,50% do 2,85% ale nie chcesz zejść z ETFem do 0.20%?
W porównaniu z naszymi jego opłaty wydają się niskie


@smalczyk1: O czym konkretnie mówisz? Bo jak spojrzałem np. na Conseq Active Invest Dynamiczny to jest on w czołówce najdroższych jakie widziałem...

Wiem,że etf by wyszedł taniej ale tu mogę zlecić stały przelew i zapomnieć.


@smalczyk1: No i właśnie jak chcesz żeby ktoś za Ciebie odwalał robotę to musisz komuś za to zapłacić i do tego służą tak zwani robodoradcy. Do
Strategia dynamiczna z opłatą z góry wpłaty od 500-999 to wtedy opłata 2.85


@smalczyk1: Przy zobowiązaniu się do inwestowania przez 30 lat...

Nie uważasz, że to trochę sprzeczne z:

chcę mieć możliwość wypłaty w dowolnym momencie


Poza tym podajesz tylko opłatę za zakup, (co już samo w sobie jest przegięciem bo w przypadku giełdy i wielu innych funduszy jest to zakres 0-0,5%), a jeszcze są pozostałe. Więc ciężko mi zrozumieć skąd
@Asceus: Zakładam trzymać ale różnie może być i chcę w ostatecznośći mieć możliwość wypłaty.

Ale ta opłata jest jednorazowa 2,85% z 180 000zł jeżeli zakładamy wpłaty po 500 zł przez 30 lat
@smalczyk1 w inpzu.pl masz fundusze indeksowe czyli 0.5% koszty zarządzania nie płacisz za kupno możesz wypłacić kiedy chcesz. Możesz ustawić przelew stały na zdef przez siebie portfel. Jak to liczyłem inpzu wypada taniej niż ci robodoradcy
Ale ta opłata jest jednorazowa 2,85% z 180 000zł jeżeli zakładamy wpłaty po 500 zł przez 30 lat


@smalczyk1: No i właśnie o tym pisałem. Jak zrezygnujesz przed upływem 30 lat, czyli np. po 10 latach, to się okaże że opłata ta nie wyniosła 2,85% tylko 8,55%.

Do tego płacisz 2,55 % opłaty rocznej
I opcjonalnie 0,65 % opłaty za wyniki

Dlatego ta oferta jest tragicznie kiepska.
Do tego płacisz 2,55 % opłaty rocznej

I opcjonalnie 0,65 % opłaty za wyniki

@Asceus: Gdzie to jest napisane bo nie widzę ?

@Gerwazy_: Trochę się cykam tych ike,ikze,że zablokują potem dostęp albo co bardziej prawdopodobne dojebią jakiś dodatkowy podatek przy wpłacie.
Gdzie to jest napisane bo nie widzę ?


@smalczyk1: W dokumentach funduszu.

Trochę się cykam tych ike,ikz


InPZU to nie IK(Z)E tylko fundusze inwestycyjne.
IK(Z)E to tylko opakowanie danego produktu - konta oszczędnościowego, rachunku maklerskiego, funduszu itd. w celu optymalizacji podatkowej (przy założeniu inwestycji bardzo długoterminowej).
Więc można fundusze z inPZU kupować w ramach IK(Z)E ale to nie jest obowiązkowe.
Na stronie funduszu jest tylko tabela.Gdzie znalazłeś jakiś dokument ?


@smalczyk1: No właśnie patrząc już na samą stronę nie budzi on zaufania.
Np. https://www.conseq.pl/getmedia/262dac29-11d9-4712-8d94-181802c49bfd/ai-progressive-pln-2210-pl_1.pdf.aspx?ext=.pdf
Jeszcze (pomijając ich kombinacje we wcześniejszych latach ze zmianami strategii) wciągu ostatnich 5 lat radzą sobie gorzej niż benchmark. I to jest właśnie esencja beznadziejnie zarządzanych funduszy inwestycyjnych, nie dość że osiągają gorsze wyniki to jeszcze im musisz za to sporo płacić.