Wpis z mikrobloga

Hej, mam pewien problem. Któregoś razu pobrałem sobie najnowszy sterownik z geforce experience ale zapomnialem go zainstalować. Po kilku dniach pobrałem sobie nowego Coda. Po uruchomieniu wyskoczył mi jakiś komunikat że mam nieaktualne sterowniki i gra może nie działać poprawnie. Wtedy przypomniałem sobie że pobrałem i nie zainstalowałem tych sterowników. Od razu wziąłem się za instalację. Po instalacji wyskakuje komunikat że wszystko zostało zainstalowanie pomyślnie, ale opcja instalacji ciągle widnieje. I za każdym razem jak próbuję ponownie zainstalować dzieje się to samo. Takie zapętlenie. Specjalnie formatowałem całego kompa xd.
We właściwościach karty graficznej pokazuje się jakiś błąd (Kod 43) RTX 3060TI
Dodam jeszcze że po uruchomieniu komputera pulpit się delikatnie trzęsie i migają poziome czarne paski. Po kilku sekundach te efekty znikają. Poniżej wrzucam screeny. Proszę o pomoc bo nie wiem czy udać się z tym do serwisu czy można to jakoś samemu ogarnąć.
#pcmasterrace #kiciochpyta #komputery #informatyka
Aloms - Hej, mam pewien problem. Któregoś razu pobrałem sobie najnowszy sterownik z g...

źródło: comment_1669328449aM3k9ExAGCZYByG2WtGxJa.jpg

Pobierz
  • 20
@donkamillo90: mordo od razu to zrobiłem, sciągałem również najnowsze sterowniki ze strony geforce. Nic nie pomagało to sformatowałem załego kompa bo było podejrzenie że w bibliotekach coś się popsuło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aloms: DDU w trybie awaryjnym i czysta instalacja z GeForce experience bądź nvcleanstall, jeśli nie zależy Ci na pierdołach typu nagrywanie/telemetria.
@Aloms użyj DDU w trybie awaryjnym, żeby mieć pewność, że wszystkie elementy związane ze sterownikiem zostały usunięte, nawet physx. Przy instalacji driverów prze GeForce experience wybierz instalacja zaawansowaną i zaznacz "czysta instalacja". Możesz też sprawdzić czy karta dobrze siedzi w slocie.
@Aloms: niestety, ale masz prawdopodobnie uszkodzoną pamięć na karcie albo bios.
Jak nie kopałeś i nie zmieniałeś biosa, to prawdopodobnie jakas kostka ramu jest do wymiany, ale to wykaże test w MATS.

@Ralphs: Physx nie ma nic wspólnego ze sterownikami.
  • 0
@JoeBlade: @donkamillo90 @Ralphs Hej, po długim czasie serwis zotaca nie znalazł żadnej usterki. Kumplem doszliśmy że prawdopodobnie jest to wina mojego starego monitora z 2007 roku. Podłączyliśmy kartę do innego kompa i wszystko znów działa. Teraz podłączyłem do mojego i też działa (pewnie chwilowo ) lecz pokazują się te czarne paski które później znikają. Jak podłącze do telewizora to znów wszystko jest ok. Prawdopodobnie problem tkwi w wejściu HDMI które jest
@Aloms: Na pewno nie jest to wina gniazda HDMI.
Prawdopodobnie pod wpływem nacisku, przenoszenia karty docisnęły kulki pod GPU lub ramem i jest pełne połączenie GPU<>rama normalne występują zimne luty.