Wpis z mikrobloga

Jaki bank w Niemczech byście polecili? Do trzymania środków i przyjmowania wypłaty najlepiej gdyby konto dało się otworzyć przez internet ale nie jakieś N26 ponieważ nie mam zaufania do takich produktów. Może być płatne ale wiadomo że lepiej jak będzie darmowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) z góry dzięki
#niemcy
  • 13
@mmmwsamd: Była rozmowa ale po angielsku (też nie mówię po niemiecku) i jedynie co tam musisz zrobić to pokazać dowód do kamerki i przeczytać numer czy się zgadza które wpisałeś wypełniając wniosek
Jeżeli chodzi o N26 to wyczytałem że zamykali ludziom konta bez powodu na kilka miesięcy.


@mmmwsamd: w Polsce też były przypadki, że zamrozili komuś konto w banku, ale to nie znaczy że należy omijać PKO BP czy inne Milennium.

Generalnie jak ktoś tam wyżej pisał, jeżeli masz więcej niż powiedzmy 5000e to zawsze warto dywersyfikować. Np jedno konto w Polsce, jedno w Niemczech, może Revolut, może trochę gotówki etc.
@mmmwsamd: bardzo duża liczba ich bankomatów, karta ec, więc wszedzie w niemczech gdzie można płacić kartą, to zapłacisz na pewno (duże sklepy, to nie ma problemu, bo wszędzie visa i mc działa, problem jest czasami w jakichś małych lokalnych sklepach)
6e na miesiąc, więc tanie
Dobra oferta kredytowa
Generalnie, największy i z największą liczbą klientów, jak zakładałem konto i co pytałem znajomych, to 80% ma sparkasse, więc poszedłem za tłumem