Wpis z mikrobloga

Jak ktoś szuka kamer do monitoringu i chce mieć dobry obraz nocą to niech nie patrzy na rozdzielczość, czy inny bełkot marketingowy tylko na wielkość sensora.
Dziś porównałem sobie 3 kamery, w każdej taki sam obiektyw 2.8mm, takie same ustawienia gain - 50, wyłączony WDR, odszumianie, wyłączona podczerwień, oświetlenie tylko z latarni. Tak to wygląda nocą (otwierać w nowej karcie):

6 Mpix, sensor 1/2.8"
4 Mpix, sensor 1/3.0"
4 Mpix, sensor 1/1.8"

#monitoring #cctv
  • 16
@FutureFewtch: DS-2CD2047G2-LU, DS-2CD2347G2-LU dadzą identyczny obraz nocą bo różnią się tylko obudową. DS-2CD2087G2-LU Jest z nich najlepsza, jeszcze większy sensor 1/1.2 i rozdzielczość. Wszystkie te modele mają duże matryce i będą bardzo dobrze działać przy słabym oświetleniu.
@FutureFewtch: Na wiosce u rodziców powiesiłem 31 kamer AHD 4M B240 i są szczęśliwi. Więc jak weźmiesz IP z 4M tym sensorem będziesz zadowolony. Tylko pamiętaj te kamery nie mają IR tylko diody z światłem białym, jak nie masz tam latarni czy innego oświetlenia to aby cokolwiek zobaczyć przy braku księżyca musisz włączyć w kamerze białe diody.