Wpis z mikrobloga

@RudyKasztanek: @pinktonguy: do ciasta nie powinno się dodawać cukru, zachwieje tylko proces fermentacji. Enzymy zawarte w drożdżach, rozkładają skrobię z mąki na cukry proste.

@kobiaszu: Bardzo ładna, jednak tak jak mówisz, w piekarniku nic więcej nie osiągniesz. Effeuno to totalny game changer, mocno polecam jeśli wkręciłeś się w robienie pizzy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kobiaszu: tylko pamiętaj, że effeuno to jest spore bydle. Wygoda względem piekarnika jest ogromna, choć to też nie jest tak, że tak łatwo z niego takie idealne wychodzą.
@RudyKasztanek: „Przerzucanie”, o którym mówisz, nie służy napowietrzaniu ciasta tylko zbudowaniu silnej siatki glutenu, o czym jest mowa w filmiku.
@kobiaszu bardzo ładny placek, niestety domowy piekarnik ma swoje ograniczenia. Mialem okazje używać kamiennego pieca do chleba i miałem wrażenie ze to easy mode
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grand_khavatari: stal to taki zamiennik kamienia do pizzy. IMO stal lepsza, łatwiejsza w użyciu, szybciej się nagrzewa łatwej się ją czyści itd. a ma za zadanie zakumulować temperaturę i przy wypieku sprawić że pizza dostaje strzała temperatury od spodu, dzięki czemu krócej siedzi w piecu, z góry się nie spali, a spód będzie upieczony a nie blady. Ogólnie sprawia że wypiek jest lepszy. Brzegi chrupiące ale delikatne w srodku.

@kobiaszu:
@Jasik123: jak wyżej, gdzieś przeczytałem kiedyś, dodałem odrobinę cukru i ciasto wyszło znacznie lepsze - w takim razie pewnie przypadek, a od tamtego czasu dodaję cukier - ale zrobię dwa osobne ciasta w identycznych warunkach z i bez cukru i porównam ponownie, nie mam wiedzy, więc z jednej strony Ci wierzę, z drugiej - robię tak od ponad 2 lat i zanim zastosuję, sprawdzę i stwierdzę czy jestem idiotą czy nie