Wpis z mikrobloga

Mieszkanie sąsiadujące z windą

Przeglądam sobie różne oferty na rynku pierwotnym i widzę, że mega często występują mieszkania, w których jeden z pokoi sąsiaduje z windą. Mam takie wrażenie, że dla mnie byłby to czynnik dyskwalifikujący, ale mimo to jakoś te mieszkania schodzą. Czy ludzie w ogóle nie zwracają uwagi na to jak mieszkanie jest usytuowane na klatce czy to tylko jakieś moje błędne przeświadczenie, że to byłby problem? Dodam, że najczęściej ściana sąsiadująca z windą jest podwójna, jakieś 50cm łącznie. Windy oczywiście raczej dzisiaj montują cichobieżne, ale co z pozostałymi dźwiękami - pikaniem, komunikatami o piętrze itp?

Ktoś tak mieszka i mógłby się wypowiedzieć?

#nieruchomosci
  • 28
@acpiorundc: To gdzieś czytałem, że w wyższych budynkach (nie wiem czy 10 pięter to już "wyższy" czy jeszcze nie) dochodzi temat maszynowni, którą podobno mocniej słychać właśnie na ostatnich piętrach.
@WafleMichaua: No jakby biorę pod uwagę cały inwentarz jaki przychodzi z windą. Co mi z tego, że sam ruch windy jest cichy jeśli wybudziłby mnie w nocy komunikat o dojechaniu na piętro, otwieranie drzwi czy co tam jeszcze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JC97: no ja windy nie słyszę. Nie generuje mi żadnych problemów czy ruchu, komunikatów itp. zależy też, które to piętro i ile mieszkań no i ile pięter w bloku. W dużym bym nigdy nie wziął. Ogólnie po kilku latach mieszkania w bloku teraz bym potrafił wybrać właściwe no ale nie miałem doświadczenia.
@WafleMichaua: Jakieś rady czy czerwone flagi? Niby mieszkałem większość życia w bloku, ale zawsze mniej więcej podobne mieszkania, w podobnych, raczej niskich blokach z wielkiej płyty (nie moje), więc średnio wiem na co zwracać uwagę w takich nowocześniejszych. Ostatnio niby wynegocjowałem fajny rabat, ale właśnie jak przyjrzałem się planom pięter to wyszło, że winda obok sypialni i kurde sam nie wiem co o tym myśleć. Niby w każdej klatce jest przynajmniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JC97: mieszkanie z jak najmniejszym sąsiedztwem, czyli gdzieś w szczycie bloku na rogu tak by mieć najmniej granicznych ścian. Z tą windą to masz rację. U mnie na inwestycji 2 ostatnie bloki mają tańsze windy i już nie jest tak fajnie. Niskie bloki to same zalety. Najlepiej nie mieć pod sobą żadnego ogródka. Inwestycja z małymi mieszkaniami to groźba że będzie air bnb albo inne gówno co zatruje życie jeśli jest