Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić dwa małe regały, mniej więcej takie jak na rysunkach (rysunek techniczny nigdy nie był moją mocną stroną xD). Jeżeli dobrze policzyłem to na jeden będę potrzebował:

- 6 formatek płyty meblowej 1,8 x 27,9 x 30 cm
- 2 formatki płyty meblowej 1,8 x 195,8 x 30 cm
- 1 formatkę płyty meblowej 1,8 x 27,9 x 10 cm
- 1 formatkę z dykty 0,5 x 31,5 x 195,8 cm.

Gdzie najlepiej ogarnąć takie małe formatki? Da się w ogóle zamówić tak precyzyjne cięcie, żeby trzymała wymiar co do 1 mm?

Wymiary takie a nie inne, bo chce obudować biurko o określonej szerokości stojące przy ścianie o określonej szerokości. Mam 63 cm luzu i chce mieć małe regały po lewej i prawej stronie biurka.

#diy #meble #stolarstwo #zrobtosam
Idahoo - Chcę zrobić dwa małe regały, mniej więcej takie jak na rysunkach (rysunek te...

źródło: comment_1669569536jcc9DaF1D4CCMTNotj3le1.jpg

Pobierz
  • 11
@Idahoo: spokojnie w kibelmarketach z taką dokładnością utną, w wybranych sklepach również kleją okleinę. Pamiętaj, że okleina też ma swoją grubość, więc jeśli zamawiasz półkę 40x80cm z okleiną na długim boku, to wymiar do cięcia musisz podać 39.9x80
W sumie oklejasz raczej te krawędzie "z przodu". Wtedy raczej wymiar nie będzie miał większego znaczenia. Trudniej z zamykanymi frontami. Bo tu dochodzi wysokość i szerokość tego frontu przy dodaniu okleiny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Idahoo: spokojnie w kibelmarketach z taką dokładnością utną, w wybranych sklepach również kleją okleinę. Pamiętaj, że okleina też ma swoją grubość, więc jeśli zamawiasz półkę 40x80cm z okleiną na długim boku, to wymiar do cięcia musisz podać 39.9x80

@Jarek_P: Zależy, jak zamawiałem to na gotowo, oklejone, miały wymiar który zamówiłem.
@Idahoo: możesz zamówić co do milimetra np w forplyt, ewentualnie przez net
Wiem też że Leroy wycinał (ale od wojny tam nie byłem więc nie mam pewności czy wciąż)

Możesz skręcić mebel na konfirmaty lub użyć kołków i kleju.

Notabene wycinka tych formatek nie powinna być zbyt trudna nawet dla amatora (o ile masz niezła piłę)
@TrujZWykopem mam tylko wyrzynarkę, więc o jakiejkolwiek precyzji nie może być mowy ¯_(ツ)_/¯ piłę stołową ma dziadek, ale boje na wale i też raczej nie da się zbyt precyzyjnie wyciąć. Muszę rozrysować sobie cały mebel, który chce złożyć żeby wiedzieć ile i jakie formatki zamówić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Idahoo: Jeśli to ma jakiś wyglądać to sam się za wycinanie formatek nie bierz. Każda zwykła piła stołowa w mniejszym lub większym stopniu wyszarpuje laminat na krawędziach niezależnie od tego jaką tarczę do niej założysz