Wpis z mikrobloga

Myślę o wymianie dwufunkcyjnego kotła gazowego, w chwili obecnej mam z otwartą komorą spalania. Czy taki z zamkniętą komorą spalania kondensacyjny przyniesie realne oszczędności w rachunkach? Mieszkanie w starej, nieocieplonej kamienicy 82m2, ponad 3m wysokości, rachunki miesięczne w sezonie grzewczym w okolicach 400-600 zł, jak wyjątkowo chłodny miesiąc sięgają rzędu max 700-750 zł.

Czy do 6000 zł znajdę jakiś sensowny piec z usługą montażu itd.?

#dom #remontujzwykopem #budujzwykopem #ogrzewanie #gaz #piec
  • 16
@s---k: Nie mam pojęcia, obecna instalacja była już gotowa w momencie zakupu mieszkania, ale nie sądzę, żeby to było jakimś wysokim kosztem robione tylko właśnie typowo pod sprzedaż mieszkania.
@Smartek: na pewno jak wymienisz piec na taki z zamkniętą komorą to będzie bezpieczniej. Oszczędności również będą ale bardziej w okresie wiosna/jesień.
Grzejniki zawsze możesz założyć większe jak masz miejsce.
Aby jeszcze dodatkowo zaoszczędzić proponuje zrobić podwieszane sufity i obniżyć wysokość z 3m do 2.6 przynajmniej. To Ci da realne wymierne korzyści.
@Smartek: Do mieszkania to szukaj czegoś z termeta. Mają niską moc minimalną co się przydaje przy przejściowej pogodzie. Pytanie jak u ciebie z kominem wygląda. Czy jest możliwość montażu komina powietrzno/spalinowego.
@Wasky: Ano właśnie, przydałaby mi się jakaś firma, która by pierw przyjechała i sprawdziła, zrobiła wycenę. Jak takich szukać i żeby nie naciągnęli mnie na miliony monet?
@Wasky: u mnie drugie piętro, nade mną jest jeszcze, ale tylko w połowie i z jednej strony, jedno mieszkanie ze skosami, można nazwać je "strychowym". Sąsiedzi w cały świat, co najmniej trzy mieszkania grzeją węglem, co najmniej trzy mieszkania piecami gazowymi, to mieszkanie nad moim z zamknięta komorą spalania, pozostałe jedno mieszkanie z otwartą komorą, w jednym (ale nie w moim pionie) sąsiad z zamkniętą komorą spalania z wyprowadzeniem takich alu
Wciąż nie jest to odpowiedź na moje pytanie, a już się cieszyłem z powiadomienia


@Smartek: ja bym definitywnie brał kondensacyjny - choćby dlatego że bezpieczniej
Mam u siebie termeta: ecocondens gold plus tyle że 1f z zasobnikiem, 5 sezon właśnie i śmiga bezproblemowo
U matuli i braciaka to samo, tyle że 2f i też chwalą
@Smartek: zbyt mała różnica raczej i też największa oszczędność jeśli kondensatem grzejesz na niskich temperaturach, jak grzejesz wysoko to koszty mogą być większe bo wentylator też coś prądu zjada w kondensacyjnym