Wpis z mikrobloga

Przyszła mi wczoraj paczka z odkurzaczem z media markt, kupione na allegro, ale przesyłka i odkurzacz są uszkodzone. Otworzyłem dyskusje na allegro i prosza mnie o protokuł szkody, ale paczka została zostawiona pod domem za pozwoleniem teściowej. Po otworzeniu okazalo sie, ze sprzet nie działa a do tego pudło jest rozdarte. Sporządziłem jakiś protokół szkody na stronie DPD, ale to tyle. Jest tam napisane, ze to nie rozpoczyna procesu reklamacyjnego. Skoro tak, to czy ja powinienem się w to babrać? Czy tylko wysłać ten protokół szkody wygenerowany na stronie dpd? Ostatnio była podobna sytuacja i gość przez to, że wziął sprawy w swoje ręce, to miał kłopoty. Nie pamiętam zupełnie sprawy, ale mi się przypomniało, więc przezornie wole zapytać. Powinienem bawić się w reklamacje z DPD czy tylko wysłać protokół szkody do dyskusji allegro? Z tego co widze liczy się czas załatwienia tego wszystkiego. Dlatego pytam szybko tu.

#mediamarkt #dpd #allegro #pytanie
  • 5
@Pietrek9: Z punktu widzenia prawa konsumenta, sprzedawca odpowiada za dostarczenie towaru (dla mnie to głupie, ale takie jest prawo). Więc jeśli trzymamy się prawa konsumenckiego to klient ma prawo domagać się załatwienia wszystkich spraw reklamacyjnych przez sprzedawcę. Oczywiście klient może też przejąć na swoje barki kwestię reklamacyjną u przewoźnika, ale to tylko dobra wola.