Wpis z mikrobloga

#energia #prad #finanse #energa

Chyba coś mnie ominęło, ale nie bardzo wiem co ma się wydarzyć po 20 grudnia? Zastanawiam się, czy rozliczać się normalnie 10 grudnia czy jednak zaczekać. Kiedyś dwukrotnie dzwonili do mnie z Energi proponując niezmienną stawkę za prąd i gdybym się wtedy zgodził to bym się ladnie wydymał na rachunki wyższe o kilkanascie-dziesiąt złotych. No i konsultanci byli bardzo aroganccy usiłując wcisnąć usługę na siłę.
Pobierz mateo_olsztyn - #energia #prad #finanse #energa

Chyba coś mnie ominęło, ale nie bard...
źródło: comment_1669815411n0Voq0v30glmaA1oSN3aIB.jpg
  • 10
@misiekmr: W sumie masz rację, rozliczając się blisko 31.12 będę miał w miarę realny podgląd na zużytą energię w 2023 i kwestię ewentualnego przekroczenia 2 MWh, podejrzewam, że i dla nich wygodniej w wyliczeniach w przypadku ewentualnych roszczeń.
Miesiąc w miesiąc podaje licznik około pierwszego... Nie powinno być żadnej różnicy.

Chyba że te jakieś wyliczenia musza zrobić pierwszego stycznia, a nie po pierwszej fakturze obejmującej koniec roku
Może inaczej, jeszcze nie wczytywałem się w ustawę.

Zakładałem że kwotę ponad limit płacisz jak próg podatkowy: wchodzisz ponad limit - płacisz więcej.

Może robią ryczałt z estymowanej energii ponad limit?
@ellox: Jest tak jak z dochodowym, tzn. dopiero od nadwyżki jest wyższa stawka.

Może być tak, że system zbiera ostatni pomiar z 2022 roku i od tego liczy już na poczet nowej puli. W takiej sytuacji jakbyś podał na początku grudnia, a dopiero potem np. 3.01.2023 - to już miałbyś liczone zużycie z tej puli.
Żeby ludzi nie #!$%@?ć to proszą o podanie stanu licznika na koniec roku, aby zużycie w