Wpis z mikrobloga

Over/Under, Vo2Max... mirki ktore treningi byscie sobie dobrali, zeby stworzyc tygodniowy plan treningowy na #rouvy #zwift? Nie szykuje sie na zawody, tylko chce zrzucic z 15kg i jednoczesnie forme poprawic. Diete oczywiscie tez zmieniam :) Macie jakies dobre rady/linki/blogi?
Przegladajac plany na zwift mozna zglupiec. Potrzebuje workoutow, bo jak w pojedynke jade trase to to jest zwykle kiszenie ogora w Z2/Z3, strata czasu, a boje sie ze katowanie zle dobranych workoutow 5 dni w tygodniu moze wiecej napsuc niz dac korzysci. Ustawki na zwift w tamtym roku bardzo mi sie podobaly, ale niestety mam czas tylko wczesnie rano, wiec zostaje samotne krecenie workoutow :(

#rower #kolarstwo #zwift #rouvy #trenazer #gravel
  • 7
@geszue: tak jak pisze @dablju_: żeby usunąć tłuszcz, zostaje kiszenie ogóra w Z2. dlatego ja zawsze mówię, że lepiej zainwestować w dobre ciuchy i zrobić 6-7 godzin w weekend na zewnątrz niż się męczyć na zwifcie.

jak już musiałbym być wybierać, to dorzuciłbym VO2max, wtedy coś się dzieje. under/ over to też zamulanie
@geszue: zależnie od ilości treningów:
- Zrób jedno Z2 1-2h
- Jakieś Vo2 typu 5x5 110% FTP, 40/20 czy 7x3 115%
- Jakiś tempo ride typu 4-6x15 minut na 80-85% FTP
- i jakbyś chciał kolejny trening to jak masz ochotę albo na zmianę co tydzień HIGH Z2/ Treshold 2x20 95% FTP, albo jakiś inny interwał na progu do wyboru.
-Zamiennie z VO2 możesz tez zrobić typowy HIT, czyli 10x1 150%
tylko chce zrzucic z 15kg i jednoczesnie forme poprawic


@geszue: To po prawdzie mówiąc - co byś nie jeździł, nawet w Z1 to "formę rowerową" poprawisz samym tym, że zrzucisz 15kg z wagi.