Wpis z mikrobloga

Czy pralka i suszarka mogą być podłączone pod jeden obwód? Mam w łazience oddzielny na gniazdka, oddzielny na pralkę. Elektryk mi podpina pralkę i suszarkę pod jedno. Wydaje mi się że lepiej by to było puścić na dwa obwody? Pralka oddzielnie a suszarka pod zwykle gniazdka łazienki? Czy bez przesady?
Pralka i suszarka beko slim, jeszce nie kupiliśmy. Niby w praktyce raczej nie będziemy na raz obu odpalać, ale kto się. Wywali wtedy korki?

#elektryka #prad #remontujzwykopem
  • 8
@niemodnie: a skad mamy to wiedziec nie znajac instalacji w Twoim domu, mocy lacznej z obwodu z lazienki ani niczego? Jesli masz B16 albo B10 to zakladajac tylko pralke+suszarke nic nie wybije, ale tutaj brak danych.

@krul_europy @Jarek_P widze fachoffcy. Zaraz sobie zamontuje jakies bezpieczniki z charakterystyka C i tez bede miraskom dawal protipsy, no bo u mnie przeciez nie wybilo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zaloz_konto23: Kilka lat temu to bym polecił zasilić te urządzenia z osobnych obwodów, bo pralka typowo pobierała 2kW przy grzaniu wody, za to suszarka kondensacyjna to i 3,5kW potrafiła pociągnąć.
Ale rzeczywistość trochę się zmieniła, wszystkie nowe suszarki mają pompę ciepła i nie przekraczają 1kW mocy. 2+1=3kW a to jest ~13A, w dodatku okresowo (pralka podgrzewa wodę przez niewielki procent czasu trwania prania) i rzadko jednocześnie (suszy się najczęściej po praniu),