Wpis z mikrobloga

Odebrałem tego używanego RTX-a 3070. Testowałem pamięci w OCCT godzine bez błędów, Furmark 30 minut bez artefaktów ścinek itp. również zaliczony. Temp 62 stopnie przy wiatrakach na 40%. Czyli teoretycznie wszystko ok.

Co mnie zmartwiło, to po meczu Polski odpaliłem Warzone 2.0 i niestety nie byłem w stanie dograć żadnego meczu.
Jak już działa, to wszystko mega płynnie ale przychodzi moment gdzie pojawia się freeze i wyrzuca do pulpitu.

I teraz nie wiem co robić. Zwracać kartę? Czy potestować inne gierki, a problem jest po stronie COD. Niby innym też #!$%@?, ale na starym 1060 nie miałem tego problemu.

Ehh, jak żyć? (°°

#pcmasterrace #kartygraficzne
  • 18
@Shamu: jak jest freeze i problem powtórzy się też w innych grach, to karta ma problemy z zasilaniem GPU albo pamięciami, rzadziej ze sterownikami.
W OCCT i Furmark nie sprawdzisz czy pamięci na karcie są sprawne, bo od tego masz MATS od NVidii.
via Android
  • 0
@JoeBlade Dzięki za rady. Spróbuje z tym MATS. Miałem trochę mało czasu wczoraj i z innych gier odpaliłem tylko wbudowany w RDR2 benchmark. Tam działało wszystko dobrze.
via Android
  • 0
@nandrolone Zaraz mam godzinke luzu, to będę szukał rozwiązania po YouTube'ach. Będę wdzięczny jeśli uda Ci się podesłać coś co Tobie pomoglo. Może u mnie też zadziała ;)
@Shamu: regedit -> Komputer\HKEYLOCALMACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers
TdrDdiDelay (DWORD 32) -> HEX: 10 (albo dziesiętnie: 16)
TdrDelay (DWORD 32) -> HEX: A (albo dziesiętnie: 10)

reboot

Jest ogromna poprawa. Ale nie jest perfekcyjnie. Zdarzają się bardzo sporadycznie teraz zwiechy gier.
Poszperaj w event manager i zobacz czy wywala Ci sterownik ekranu jak mi
nandrolone - @Shamu: regedit -> Komputer\HKEYLOCALMACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Co...

źródło: comment_1669919478ILdceaFFztVa1tm9ruMAPX.jpg

Pobierz
via Android
  • 0
@nandrolone Ogólnie zrobiłem kilka rzeczy na raz, wiec nie wiem co dokładnie było przyczyną, ale chyba przestało wywalać, bo 2 mecze pod rząd nic sie nie wysypało.

1. Wyłączyłem profil XMP(podkrecenie RAMu)
2. Nowe sterowniki(jakies nVidia Studio)
3. Ustawienia grafiki dałem zalecane na wydajność
4. Naprawa spójności plików gry
5. Reset cieni
6. #!$%@?łem Coda co miałem pobranego przez battleneta(miałem 2x zainstalowany
@Shamu: Różne ustawienia RAM ostatecznie dają pewną latencję. Na prockach Intela da się zejść poniżej 50 ns, na AMD koło 55 ns jeśli masz podkręcony DDR4 na B-die.

Z wyłączonym XMP twój RAM będzie chodził z latencją typu 80 ns... To naprawdę jest hardcore.

Weź włącz ten XMP XD