Wpis z mikrobloga

#pracait #sii #afera #programista15k

Przecież w tej aferze poza #!$%@? zachowaniem prezesa to właśnie najgorsze jest ta kucowsko-korwinistyczna mentalność, typy, które zarabiają po te 15-25k (którzy myślą, że chyba im bliżej do tego prezesa niż do przeciętnego robotnika na budowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) piszą jakieś żałosne i górnolotne posty na linkedinie, żeby bronić korporacji dla której są tylko wierszem w Excelu, a prezes ma ich w dupie albo co gorsza nawet tam nie pracują, ale bronią korporacji dla zasady, bo nienawidzą mitycznych lewaków XD jak widzę te żałosne buzzwordy rzucane przez 30-40 letnich boomerów to aż mnie skręca z żenady, bo z reguły to taki słowotok ze słowami kluczami "Marks, lewactwo, dobrze prosperująca firma".

Naprawdę, pomijam sens zakładania tego związku, gość skorzystał z prawa, które obowiązuje w Polsce i tyle, miał do tego prawo, a prezes SII swoim wysrywem złamał prawo, takie są fakty i żadne górnolotne pierdy z linkedina tego nie zmienią.
Need - #pracait #sii #afera #programista15k 

Przecież w tej aferze poza #!$%@? zac...
  • 39
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wap30: a nie, to tu się zgadzam, chodzi mi z oceną sytuacji prawocko-lewackiej. To że CEO takiej firmy tak mocno puściły nerwy to jedno wielkie xD. Aczkolwiek zastanawia mnie co de facto go aż tak #!$%@?ło, zastanawiam się czy nie ma tam jakiegoś dodatkowego background story, o której lepiej nie wspominać xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
podaj jakieś konkrety, bo ja widziałem kilka komentarzy i nawet jak byli przeciwko związkom zawodowym to nie widziałem żadnego takiego wysrywu typu Marks/lewactwo.

@NieBendePrasowac: dwa wpisy pod tobą:

Ten lewak wyleciał już z kilku firm za #!$%@? komunizmu i rewolucji październikowej w dwa miesiące po zatrudnieniu. I ja też bym go #!$%@?ł ze swojej firmy gdyby mi coś takiego #!$%@?ł.


XD
  • Odpowiedz
@plasq: to nie pierwszy raz tego pana (CEO), aczkolwiek teraz zapewnił żeby jego sposób komunikacji z innymi ludźmi był szeroko komentowany. Myślę, że związki zawodowe nie mają jakiegoś specjalnego poparcia społecznego, a tym bardziej teorie o tym jak architekt powinien mieć taką samą pensję co junior. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest kompletne oderwanie od rzeczywistości które nawet na lewicy nie jest zdaje się powszechne (aczkolwiek już
  • Odpowiedz
@plasq: Nie żeby coś, ale w IT się tak raczej pracuje. Siedzenie w firmie ponad dwa lata to dla mnie na przykład czerwona flaga, że ktoś sie zasiedział i nie zależy mu na swojej karierze.

( a wszędzie kończył współpracę w złej atmosferze, albo nawet z pozwami).


Mamy na to jakiekolwiek dowody czy wierzysz na słowo temu CEO, który próbuje ratować twarz? Jak wiedzieli że taki jest to po kiego grzyba
  • Odpowiedz
@Need:
Szczerze, to myślę, że typy, które dużo zarabiają mają w dupie tego prezesa i tę firmę, bo jest na nich popyt na rynku pracy i mogą w takich gównokorporacjach przebierać ¯\_(ツ)_/¯ . Nie wiem do kogo kierujesz te słowa.
  • Odpowiedz
@Need: Z tego co słyszałem (od pracownika Sii), to gdy firma miała dobre wyniki finansowe, to dawała niezłe premie. Ludzie, którzy akurat nie mają projektu też nie są od razu #!$%@?. Więc jak to jest definicja januszerstwa to chciałbym samych takich januszów. A gościu który zakłada związek zawodowy żeby team zarabiał uśrednioną stawkę jest #!$%@?, bo nie rozumie jak działają pensje
  • Odpowiedz
@Need: jest dokładnie tak jak piszesz, to jest niesamowite jak bardzo ludzie którzy dochrapali się do większych pieniędzy zapominają o tym, kim tak naprawdę są w całym tym systemie. Przecież masa tych klepaczy kodu pochodzi ze zwykłych rodzin, w których pewnie ani nie było zbyt bogato, ani też nie brakowało do 1-go. Z pewnością mają gorzej sytuowanych dalszych członków rodzin albo znajomych a o wszystkim zapomnieli i zachowują się tak, jakby
  • Odpowiedz
Przerażające jest, jak bardzo mają niewolniczą mentalność i jak ogromne kompleksy wszyscy ci, którzy gardłują za swoją firmą i nie widzą w jej postępowaniu łamania podstawowych, konstytucyjnych praw obywatelskich tylko mityczny KOMUNIS.


@kidnice: No ja na przykład odniosłem całkiem inne wrażenie. Ludzie nie stoją ZA firmą, bo Sii to kontraktornia jakich wiele na rynku i kto jak kto, ale ludzie z IT są chyba ostatnimi pracownikami na rynku, którzy przywiązują uwagę
  • Odpowiedz
@Jaslanin: No Miras, ale jest różnica między nazywaniem firmy "chińskim obozem pracy" bez żadnych argumentów a co innego ujawnienie łamania w firmie prawa pracy xD Tak jak masz w uzasadnieniu wyroku który przytaczasz - wygłaszana opinia powinna być "wyważona" a nie bezpodstawne szkalowanie.
  • Odpowiedz
@kidnice: Pochodzą ze zwykłych, czasem biednych rodzin bo przez 45 lat ich rodziców butem do ziemi przyciskał socjalizm i wszyscy wtedy mieli równe pensje. Właśnie dlatego, że socjalizm się skończył ci ludzie mieli możliwości i ambicje aby wyspecjalizować się w swoich zawodach i zarabiać pieniądze. Jeśli zgodziliby się, że wszyscy mają zarabiać tyle samo w imię równości bo związek zawodowy tak postuluje to nie tylko wróciliby do punktu wyjścia (czyli byliby
  • Odpowiedz
@wojtoon: Wasze zarobki należą do najniższych w EU. Robicie dla klientów z zza granicy, na międzynarodowych stawkach i dostajecie polską wypłatę. 4/5 zarobku idzie na pośrednika. Absolutnie nie potrzebujecie związków zawodowych. Wolny rynek wszystko załatwi.
  • Odpowiedz