Wpis z mikrobloga

@59b862cef4: Kiepsko, ze odebrałeś powołanie. Ja byłem w podobnej sytuacji i powiedziałem, że mam problemy zdrowotne, po czym zostałem skierowany na ponowną komisję. W międzyczasie uzbierałem sobie trochę dokumentacji medycznej i z tym tam poszedłem, 10 min i miałem kategorię D.
@flytying: Mati wiem ze tyrasz na magazynie i twoim majestatem jest czteropak harnasia ale te #!$%@? sojowe maja rodziny, zobowiązania, prace, faktury, firmy, wyjazdy służbowe i nie tylko i nie maja czasu na niewolnictwo xxi wieku bo ktoś sobie nagle o jakimś martwym zapisie prawnym przypomniał

Wiec #!$%@?

@bircov: Mogę się zapytać jakie problemy zdrowotne? Nic konkretnego, ja mam na przykład z układem pokarmowym, swego czasu musiałem brać leki przez
@59b862cef4: Masz już obsługę prawną od niemal samego początku, gdy otrzymałeś pierwsze pismo? Może tu wypisywać, jakie czynności dotychczas podjąłeś?

Żeby stworzyć schemat działania w takim przypadku.

Czy jak przyszedł pierwszy pewnie polecony, to czy go awizowałeś dwa razy.

Czy odmowa podania danych, które dziś podałeś w WCR, jest karalna.

Chodzi mi o to, jak kombinować.
@Lonesome_road: jest takie powiedzenie w wojsku "sztuka jest sztuka" wiec raczej bym nie liczyl, ze jako ktos nie jest "techniczny albo medyczny" to moze go ominac ten cyrk. Jesli biora ludzi tylko po to zeby zrobic im 33 dni szkolenia i przysiege to zwyczajnie odnawiaja przeszkolona rezerwe, ktora kurczyla sie po zniesieniu obowiazkowej sluzby. Dalej ci wlasnie rezerwisci beda wolani na przyszle szkolenia rezerwy.
@Dodwizo: To lepiej przeczytać to: https://www.salon24.pl/newsroom/1267867,wielu-z-nas-moze-pojsc-na-obowiazkowe-cwiczenia-wojskowe-salon24-to-potwierdzil

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sieradzu wyjaśnia

Dodzwoniliśmy się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sieradzu, w celu potwierdzenia krążących po mediach społecznościowych informacji. Zapytaliśmy m.in. o to, czy ustawa o obronie Ojczyzny umożliwia powołanie na ćwiczenia cywila, który wcześniej nie miał żadnej styczności z wojskiem.

Odpowiedzi udzieliła nam kapitan Dominika Kwaczyńska, która podkreśliła, że zarówno "ustawa o obronie Ojczyzny i rozporządzenie o ćwiczeniach wojskowych daje możliwość
w sumie to ja bym se chyba pojechal, oderwal bym się na chwile od biurka przynajmniej
na koniec odwaliłbym coś żeby mnie skreślili z listy potencjalnego mięsa armatniego i gituwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)